Just Eat, Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmeye Başladı

Bir İngiliz online yemek siparişi ve teslimat hizmeti olan Just Eat, Fransız kolu Just Eat France için ek bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i bünyesine dahil etti. Müşteri hizmetleri sayfasına göre, ödeme yöntemleri Just Eat uygulaması aracılığıyla Apple Pay, Google Pay ve Bitcoin’i içerecek şekilde genişletildi.

Ayrıca platform, web sitesinde Bitpay’i BTC ödeme sağlayıcısı olarak kullanacağını duyurdu. Just Eat France ile önde gelen bir kripto para birimi ödeme işlemcisi olan Bitpay arasındaki işbirliği hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

Şirket, kullanıcıların BTC üzerinden ödeme yapmalarına yardımcı olacak talimatlar da yayınladı ve müşterilerinden Bitcoin ödemeleri için herhangi bir ücret talep etmeyeceğini söyledi. Ayrıca Just Eat France, Bitcoin işlemlerinin Bitpay tarafından tahsil edilen mevcut fiyatla destekleneceğini ve bir Bitcoin ödemesi iptal edilirse müşterilerine Euro olarak iade edileceğini bildirdi. Şirket web sitesinde şunları söyledi:

“İlk ödemenizi yaptığınızda, Bitcoin zaten Euro’ya çevrilir. Bu nedenle, ödemeniz sırasında geçerli olan oran, geri ödeme için uygulanan oran olacaktır.”

Şu anda Just Eat France, kullanıcılarının Fransa’daki 15.000’den fazla restorandan yemek siparişi vermelerine olanak tanıyan geniş bir müşteri tabanına sahip. Pekçok insan, bu gelişmeyi Fransız halkı arasında kripto para birimlerinin kullanımını yaygınlaştırmak için başlatılan bir hareket olarak değerlendiriyor. Fransa dışındaki ülkelerdeki hiçbir Just Eat şubesi, müşterileri için Bitcoin ödeme seçeneğini açıklamadı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.