JPMorgan CEO’sundan Bitcoin Açıklaması! Ünlü CEO Bitcoin’i Destekliyor Mu?

0

Geçtiğimiz ayda, ABD bankası JPMorgan Chase’in, belirli müşterilere aktif olarak yönetilen bir Bitcoin fonu sunmaya hazırlandığı bildirilmişti.

İlgili Haber   JPMorgan'ın Belirli Müşterilerine Bitcoin Fonu Sunmaya Hazırlandığı Konuşuluyor

Bu gelişmeler ışığında JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon Bitcoin destekçisi olmadığını tekrar belirtti.

Jamie Dimon, Wall Street Journal’ın CEO Konseyi zirvesi sırasında Amerika’nın en büyük bankasının müşterilerinin Bitcoin ile ilgilendiğini söyledi. Dimon’un yorumları, JPMorgan’ın bu yaz bir Bitcoin fonu açacağı bildirildikten sonra geldi.

Ancak, bankasının en büyük kripto para birimini benimsemesine rağmen Dimon, JPMorgan’ın müşterilerinin paralarıyla ne yapacaklarına karar vermenin kendi işi olmadığını açıklayarak onu reddetmeye devam ediyor.

Jamie Dimon, kendisinin değil JPMorgan müşterilerin Bitcoin ile ilgilendiğini iddia ediyor:

Müşterilere ne yapacaklarını söylemem. Bu onların işi. Paralarıyla ne yapmak istediklerine karar vermek benim işim değil.”

Dimon, teknolojinin ana kullanım durumuyla ilgilenmediğini yinelerken, blockchain yanlısı anlatısına sadık kalıyor:

“Blockchain gerçek, biz onu kullanıyoruz … Ama ben Bitcoin destekçisi değilim, ilgilenmiyorum.”

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, daha önce Bitcoin’i tehlikeli bir dolandırıcılık olarak nitelendirmişti, milyarder bankacının söylem ve eylemleri, Bitcoin ile uğraşan tüm trader’ları anında kovma sözü verdiği 2017’ye kıyasla çok daha yumuşamış gibi görünüyor.

Enflasyon Gerçektir

Zirvede enflasyonla ilgili de konuşan Dimon, “muazzam” niceliksel genişleme nedeniyle enflasyon olmasının kaçınılmaz olduğunu iddia ederek, Merkez Bankası’nın faiz oranlarını artırmaktan başka seçeneği kalmayacağını öngörüyor ve Enflasyon olacak … Hadi gerçeklere bakalım” yorumunda bulunuyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın