JPMorgan CEO’sundan Bitcoin Açıklaması! Ünlü CEO Bitcoin’i Destekliyor Mu?

Geçtiğimiz ayda, ABD bankası JPMorgan Chase’in, belirli müşterilere aktif olarak yönetilen bir Bitcoin fonu sunmaya hazırlandığı bildirilmişti.

[irp posts=”25654″ name=” JPMorgan’ın Belirli Müşterilerine Bitcoin Fonu Sunmaya Hazırlandığı Konuşuluyor”]

Bu gelişmeler ışığında JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon Bitcoin destekçisi olmadığını tekrar belirtti.

Jamie Dimon, Wall Street Journal’ın CEO Konseyi zirvesi sırasında Amerika’nın en büyük bankasının müşterilerinin Bitcoin ile ilgilendiğini söyledi. Dimon’un yorumları, JPMorgan’ın bu yaz bir Bitcoin fonu açacağı bildirildikten sonra geldi.

Ancak, bankasının en büyük kripto para birimini benimsemesine rağmen Dimon, JPMorgan’ın müşterilerinin paralarıyla ne yapacaklarına karar vermenin kendi işi olmadığını açıklayarak onu reddetmeye devam ediyor.

Jamie Dimon, kendisinin değil JPMorgan müşterilerin Bitcoin ile ilgilendiğini iddia ediyor:

Müşterilere ne yapacaklarını söylemem. Bu onların işi. Paralarıyla ne yapmak istediklerine karar vermek benim işim değil.”

Dimon, teknolojinin ana kullanım durumuyla ilgilenmediğini yinelerken, blockchain yanlısı anlatısına sadık kalıyor:

“Blockchain gerçek, biz onu kullanıyoruz … Ama ben Bitcoin destekçisi değilim, ilgilenmiyorum.”

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, daha önce Bitcoin’i tehlikeli bir dolandırıcılık olarak nitelendirmişti, milyarder bankacının söylem ve eylemleri, Bitcoin ile uğraşan tüm trader’ları anında kovma sözü verdiği 2017’ye kıyasla çok daha yumuşamış gibi görünüyor.

Enflasyon Gerçektir

Zirvede enflasyonla ilgili de konuşan Dimon, “muazzam” niceliksel genişleme nedeniyle enflasyon olmasının kaçınılmaz olduğunu iddia ederek, Merkez Bankası’nın faiz oranlarını artırmaktan başka seçeneği kalmayacağını öngörüyor ve Enflasyon olacak … Hadi gerçeklere bakalım” yorumunda bulunuyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.