John McAfee’ten Küba’nın Geliştirmekte Olduğu Kripto Para Projesine Yardım Teklifi

0

John McAfee yapmış olduğu açıklamada ABD’deki vergi sisteminden, Küba’ya uygulanan ABD yaptırımlarından ve kripto paralardan bahsetti.

ABD’de önümüzdeki yıl düzenlenecek olan başkanlık seçimlerine katılmayı düşünen John McAfee, ABD’nin şu anki mevcut yolu hakkında bazı açıklamarda bulundu. McAfee’nin özellikle İç Gelir Servisi (IRS) hakkında yapmış olduğu açıklamalar büyük bir ilgi topladı.

Yasa Dışı Vergi

McAfee, sekiz yıl boyunca gelir vergisini ödemedi sebebinide “ideolojik sebepler” olarak belirtti. Ödeme yapmaması nedeniyle IRS tarafından aranan McAfee Bahamlar’a kaçmak zorunda kaldı, yaptığı açıklamada ise IRS’in toplamış olduğu gelir vergisinin “yasa dışı” bir işlem olduğunu dile getirdi.

McAfee, birkaç gündür sosyal medya hesabından Küba ile ilgili çeşitli paylaşımlar yapıyor. Yapmış olduğu gönderilerde McAfee, Küba’nın ABD tarafından anlatıldığı gibi fakir bir ülke olmadığından bahsetmekte.

Küba’ya Destek

Kısa bir süre önce Küba ABD yaptırımlarından kurtulmak için kendi kripto parasını planlamaya başladı. Bu sayede Küba’daki yetkililer ABD yaptırımlarından pek etkilenmeyeceklerini ve daha rahat şekilde ticaret yapabileceklerini düşünüyorlar.

McAfee, Küba’nın bu girişimini desteklediğini ve kripto para projesinde destek vermek istediğini açıklıyor. Hatta kendisi Küba’daki yetkililer ile iletişme geçmiş ve yardım teklifinde bulunmuş.

McAfee, yardım teklifi hakkındaki açıklaması:

“Kendilerine ücretsiz bir destek sundum. Kripto parayı havadan bir şekilde açıp sorunsuz bir şekilde işlemesini bekleyemezsiniz. Alt yapısını sağlam Blockchain ile desteklemeniz, bir ülkenin belli başlı sorunlarını çözebilecek şekilde hazırlamanız lazım. Bu iş içinde işinin ehli kişilerle çalışması lazım ve dünyada bunu yapabilecek kişi sayısı ondan azdır ve ben bu kişiler arasından biriyim.”

Küba’nın kripto para kullanımı hakkındaki habere gitmek için tıklayın.

Kaynak: livebitcoinnews

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın