Temmuz 3, 2019

Küba’da Kripto Para Kullanımı


Küba’da Kripto Para Kullanımı

Küba, ABD yaptırımlarının etkisini hafifletmek istediği için kripto para biriminin potansiyel kullanımını değerlendiriyor.

Küba’nın Komünist hükümeti, ABD yaptırımlarının getirdiği derinleşen bir krizin ortasında ekonomisini artırmaya yönelik bir dizi önlemin parçası olarak kripto para kullanmayı düşünüyor. Finansal işlemlerin adsız bir şekilde yapılmasına izin veren kripto para, geçmişte sermaye kontrollerini aşmak için kullanılmıştır.

Küba’nın müttefiki Venezüella, geçtiğimiz yıl ABD’nin yaptırımlarından ve havadaki aşırı enflasyondan kaçınmayı hedefleyen bir kripto para oluşturdu.

Küba’nın devlet ekonomisi, Venezüella’nın yardımındaki keskin düşüş, düşük ihracat ve on yıllardır ABD’deki Amerikan ambargosunun Başkan Donald Trump’la sıkılması nedeniyle krizle karşı karşıya.

Cumhurbaşkanı Miguel Diaz-Canel ve hükümeti tarafından devlet aracılığıyla yayınlanan TV’de açıklanan yeni tedbirler, nüfusun dörtte biri için gelir ve daha fazla pazar reformu sağlayacak. Amaç, ABD yaptırımları turizmi ve dış yatırımı hedef aldığı için büyümeyi artırmak amacıyla ulusal üretimi ve talebi artırmak.

Birçok Kübalı, bu önlemin, maaşlar ve geçim maliyeti arasındaki açığı kırmaya yetmeyeceğini söylüyor. Ama kripto para kullanımı bu krizde belki Küba için yeni bir dönemin kapısını aralayabilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?