İşte Bitcoin İçin Kritik Seviyeler!

Bitcoin Türkiye saati ile 10.30’da 9.750 dolar civarında seyrediyor. Bu gece itibariyle yaklaşık 150 dolar değerinde bir çıkış yakalayan Bitcoin, gün içinde bu değeri korumaya çalışacak. Peki, bunda başarılı olabilecek mi? Bitcoin’in fiyat analizi hakkında ki herşey, bütün detayları ile haberimizde…

Kritik Seviyeler

Bitcoin, gece yarısında kademeli olarak değer kazandı. Bu kazanılan değer, miktar olarak büyük olmasa da algı olarak büyük anlam taşıyabilir. Eylül ayına pozitif başlayan, Bakkt öncesi soru işaretleri ile dolu olan Bitcoin’de sıkışıklık halen daha devam ediyor. Bu sıkışıklık ne tarafa doğru çözülecek bir hayli merak ediliyor.

Bitcoin’in yukarı yönlü bir hareket yapması için 9.700 doların geçilmesi gerekir demiştik, dünkü analizimizde. Bu seviye geçilmiş gibi görünüyor. Bu seviyenin gün içinde korunması veya sağlamlaştırılması önemli. Ama bu seviye yukarı yönlü bir hareket için sadece ilk adım. Asıl boğa sezonunu başlatacak ve Bakkt öncesi yatırımcıları heyecanlandıracak direnç seviyesi 10.400 dolar. Bu seviyenin geçilmesi halinde Bitcoin yeni bir zirve yapabilir.

Bitcoin’in dominance değeri %70 seviyelerini aşmış durumda. Bitcoin’in bu konuda altcoinlere karşı ezici üstünlüğü giderek artıyor. Bitcoin’in diğer teknik verileri ise olumlu sinyaller vermeye devam ediyor.

Bitcoin’in ayı sezonuna girmesi için ise 8.900 dolar noktasında bulunan destek bir hayli önem arz ediyor. Bu seviyenin altına düşülmediği her gün, korkulacak pek fazla şeyin olmadığını gösterir. Bu seviyenin altına düşülmesi halinde ise büyük bir yıkım gelebilir. Bakkt öncesi, spekülatif bir atak olmaz ise bu ihtimalin zayıf olduğunu düşünüyoruz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.