Ethereum Yılın En Yüksek Seviyesinde!

İkinci en büyük kripto para olan Ethereum, Aralık 2019’dan bu yana ilk kez 300.00 doların üzerine çıktı. ETH, 309.52 dolara kadar yükseldi ve yazının kaleme alındığı sırada 306.55 dolara geriledi. Bu düzeltmeye rağmen kripto para, son 24 saatte %7’nin üzerinde ve haftalık bazda %30’un üzerinde kazanç elde etti.

Deribit Insights tarafından sağlanan son verilere göre, Ethereum (ETH) opsiyon ticaret hacmi, perakende ticaret etkinliğinin patlayıcı büyümesi nedeniyle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Günlük grafiklerde ETH, Bollinger Bandının üst çizgisinin üzerine 295.70 dolardan sıçradı. Şu an için, bu teknik seviye yerel destek ve bir ilk düzeltme hedefi olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer yandan yükseliş tarafında ise fiyat bir kez daha 309.52 dolara çıkmayı başarırsa, 350,00 dolar gibi yüksek bir sonraki potansiyel direnç seviyeleri ile karşılaşabiliriz.

Ayrıca bu haftaki yaklaşık %30’luk bir yükselişten sonra, bir konsolidasyon dönemi beklenecek. Ancak boğalar yeniden harekete geçer veya Bitcoin haftalık kapanışta yükselirse, fiyatın 317 dolara ulaşma ihtimali var. Ardından boğalar 2019’un en yüksek seviyesi 367 doları hedefleyebilir.

Son olarak popüler kripto analisti Michael van de Poppe’de geçtiğimiz günlerde ETH ile ilgili öngörülerini paylaştı. Analist, Bitcoin yerine ETH’nin kripto para piyasasında bir rallinin fitilini ateşleyeceğini düşünüyor. Buna ek olarak, 250 dolarlık fiyat bariyerini aştıktan sonra Ethereum’un “500 dolar için hazır” olduğunu söyledi. 250 dolarlık seviye çoktan aşıldı; fakat 500 dolar yakın zamanda test edilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.