Ethereum Tabanlı DeFi Altcoin’i %50 Fırladı: İşte Nedeni!

Ethereum tabanlı merkeziyetsiz borsa DYDX’in yerel token’ı yayınlanan yıllık rapor sonrası fırladı. DYDX, raporun yayınlanmasının birkaç gün ardından %50 artış kaydetti.

dYdX Vakfı Pazartesi günü, merkezi olmayan finans (DeFi) DEX’in 2022’deki gelişimini özetleyen “açılış ekosistemi yıllık raporunu” yayınladı.

2022’deki zorlu piyasa koşullarına rağmen, dYdX ekosistemindeki paydaşlar direndi ve her seferinde bir blok olmak üzere finansın geleceğini inşa etmeye devam etti.

DeFi, 2022’de gücünü kanıtladı ve CeFi’ya (merkezi finans) göre net avantajlarını gösterdi. Piyasa aktivitesi ve duyarlılığı, benzersiz şeffaflık ve eşitli fırsatı da dahil olmak üzere, güvene dayalı olmayan teknoloji, kendi kendine saklama ve “ademi merkeziyetçiliğin” faydalarını vurguladı. Bu ilkelerin dYdX protokolünün gelecekteki başarısının anahtarı olduğuna inanıyoruz.

Son Günlerin Parlayan Yıldızı: dYdX!

Borsanın yerel tokenı DYDX, Pazartesi günü 2,23 dolar civarında işlem görüyordu. Altcoin fiyatı o zamandan beri %50’den fazla bir artışla haber hazırlanırken 3,36 dolara fırladı. Piyasa değerine göre 91. sıradaki kripto varlığı da geçtiğimiz ay %180’lik bir artış gösterdi.

Beklenen Bitcoin Verisi Nihayet Olumlu! Bu Ne Anlama Geliyor?

Projenin Twitter hesabına göre, fiyat artışı aynı zamanda dYdX’in Pazar günü 24 saatlik işlem hacminde 1,1 milyar dolarlık sayının ardından geldi. DEX o gün 384.000 işlem gerçekleştirdi.

DYDX’in son dönemdeki yükseliş hareketine rağmen, Eylül 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 27,86 dolardan yaklaşık %88 daha düşük fiyattan işlem görüyor.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.