Şubat 2, 2023

Beklenen Bitcoin Verisi Nihayet Olumlu! Bu Ne Anlama Geliyor?


Puell Multiple verilerine göre Bitcoin madencileri son zamanlarda biraz rahatladı. 191 gün süren mücadelenin ardından, on-chain metrik nihayet beklenen ralliyi tetikledi. Sonuç olarak kripto madenciliği endüstrisi için olumlu haberler getirdi.

Puell Multiple, Bitcoin madencilik sektörünün durumunu değerlendirmek için kullanılan bir metriktir. Günlük ortalama BTC madenciliği gelirinin günlük ortalama madencilik elektrik maliyetine bölünmesi işlemini ölçer. 1 veya daha yüksek bir değer, madencilik endüstrisinin maliyetlerini karşılamak için yeterli gelir elde ettiğini gösterirken, 1’den düşük bir değer madencilerin zarar ettiği anlamına gelmektedir.

Bitcoin Madencileri Nihayet Biraz Rahatladı

On-chain verideki büyüme, Bitcoin madenciliğinden elde edilen gelirin arttığını gösteriyor. Bu da madencilerin maliyetlerini karşılamalarına ve hatta potansiyel olarak kar elde ettikleri anlamına geliyor. Peter Swift’e göre bu, geçtiğimiz 191 gün boyunca önemli zorluklarla karşılaşan sektör için çok ihtiyaç duyulan bir destek.

Aradan geçen zamanda Puell Multiple kapitülasyon bölgesinde kaldı. Bu da, madencilik sektörünün maliyetlerini karşılamakta zorlandığını ve zarar ettiği anlamına geliyor. Bu durum, madencilerin kayıplarını azaltmak için Bitcoin varlıklarını elden çıkarmaya çalışması nedeniyle satış baskısının artmasına neden oldu.

Bitcoin madencilik verileri
Kaynak: https://www.lookintobitcoin.com/

Nitekim CryptoQuant verileri, madenci rezervlerinin Temmuz 2022’den bu yana yaklaşık 16.917 BTC düştüğünü gösteriyor. Rezervlerdeki bu düşüş, madencilerin potansiyel olarak varlıklarını satması veya operasyonel maliyetleri karşılamak için kullanması demek.

Yatırım Şirketi Bitcoin Tahmininde Israrcı: Altı Haneler Mümkün!

Madenci rezervlerindeki düşüş, madencilik sektörünün genel istikrarı ve kripto piyasası üzerindeki etkisinin tartışılmasıne neden oldu. Yine de, Puell Multiple’daki son ralli ile birlikte, artan gelir satış baskısını azaltmaya yardımcı olacağından Bitcoin madencileri artık rahat bir nefes alabilecek gibi görünüyor.

Bitcoin madencilik verileri

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu, arz yönlü baskıların hafifleyerek potansiyel yüksek fiyatlara yol açabileceğini gösteriyor. Sonuç olarak Bitcoin ve kripto para piyasası için olumlu bir haber.

Kaynak : BeInCrypto

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?