ETH Rakibi Bu Altcoin Bitcoin’i Geride Bırakmaya Hazır: %50 Yolda!

  • Popüler bir kripto analisti, yatırımcılar Ethereum’un (ETH) yaklaşan Proof of Stake geçişine karşı korunmaya çalıştıkları için, popüler bir akıllı sözleşme platformunun kısa vadede Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans göstereceğini söylüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yeni bir video güncellemesinde, Coin Bureau’nun sunucusu, 2.1 milyon YouTube abonesine, güncellemenin planlandığı kadar sorunsuz gitmemesi durumunda Cardano (ADA) gibi ETH rakiplerini, The Merge’e karşı hedge olarak gördüğünü söylüyor.

“Ethereum’ın birleşmesiyle ilgili yanlış giden bir şeye karşı kişisel olarak korunma (hedge) yollarından biri, portföyümün bir parçası olarak rakip akıllı sözleşmeli kripto para birimlerini tutmaktır ve buna Cardano’nun ADA’sı da dahil.”

Guy, Cardano’nun Eylül ayında Vasil hard fork yükseltmesi için planlandığı için ADA’nın Ethereum Merge’e karşı bir koruma/hedge görevi gördüğünü de sözlerine ekliyor:

“Cardano, Ethereum’un hisse kanıtına geçişi sırasında ölçeklenebilirliğini geliştirirse, kuşkusuz stratejik bir hareket olurdu. Bunun nedeni, Birleştirmenin başarısız olması veya ETH sahiplerinin beklentilerini karşılamaması durumunda bu senaryonun Cardano’yu kullanıcıları ve yatırımcıları kazanmak için mükemmel bir konuma getirmesidir.”

ada

Analiste göre Cardano, piyasa değerine göre en büyük dijital varlığa karşı kazançlar görmeye hazır görünüyor.

“ADA’nın, haftalık grafikte BTC’ye karşı bir değer kazanmak için zamanı çoktan geldi. Bunun nedeni, ADA’nın çok haftalık bir ralli görmeden önce yaklaşık sekiz hafta boyunca ETH’ye karşı tarihsel olarak düşmesidir. Gördüğünüz gibi ADA, yaklaşık sekiz haftadır ETH’ye karşı düşüyor ve bazı geri dönüş belirtileri gösteriyor.”

Coin Coin Bureau sunucusu bunun yanı sıra Cardano’nun fiyatta yüzde 50’lik bir artış görebileceğini de tahmin ediyor.

“[BTC’ye karşı değer kazanmanın] itibari para cinsinden ADA için daha yüksek bir fiyat anlamına gelmediğini, ancak ADA’nın itibari para cinsinden günlük ve haftalık fiyat hareketinin önümüzdeki haftalarda yüzde 50’lik bir kazanç görebileceğini gösterdiğini unutmayın.

Ancak bunun nihayetinde kripto piyasasının kısa vadeli bir toparlanma görüp görmeyeceğine bağlı olduğunu da vurgulamalıyım. Ayrıca Cardano’nun Vasil hard fork’unun projeyi, Ethereum’un yükseltme sırasında yaşayabileceği aynı tür sorunlara maruz bırakacağını da not etmek gerekiyor.

Muhtemelen bu yüzden Solana gibi diğer Ethereum rakipleri hem ETH hem de USD karşısında daha büyük bir kırılmanın eşiğinde görünüyor.”

Yazım sırasında ADA, son 24 saatte yüzde 1.5’lik bir kazanç ile 0.452 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.