ETF Devi VanEck, Solana (SOL) Destekli ETF Başvurusunda Bulundu

0

Küresel yatırım yöneticisi ve ETF yöneticisi VanEck’in Almanya’da bir Solana (SOL) ETF başvurusunda bulunduğu bildirildi. Bu gelişme, son iki ayda olağanüstü bir ralliye imza atan nispeten yeni kripto para birimi Solana’ya artan kurumsal ilgi olduğunu gösteriyor. Altcoin, 210 dolar’ın üzerinde yeni bir ATH kaydetmek için 35 dolar’ın biraz altından işlem gördüğü Ağustos ayına göre yaklaşık 7 kat arttı.

VanEck için ETF alanında bir dev diyebiliriz. ETF yöneticisi, 2017 yılında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir Bitcoin ETF başvurusunda bulunan ilk kişiler arasındaydı ve şu anda değerlendirilen iki Bitcoin ETF teklifi var.

VanEck, Solana’yı seçme kararının, piyasada mevcut olan Katman-1 protokolleri arasında en yüksek olan ölçeklenebilirlik çözümüne dayandığını söyledi. VanEck’in dijital varlık araştırması başkanı Matthew Sigel şunları söyledi:

“Saniyede 50 bin işlem gerçekleştirebilme fikri, herhangi bir sayıdaki varlığın menkul kıymetleştirilmesine, token’laştırılmasına ve bunların Solana ağı kullanılarak trade edilmesine kapı açıyor.”

VanEck’in bu son başvurusu, bir hata sebebiyle ağın uzun süre kapalı kalmasından sonra itibarı oldukça etkilenen SOL’a karşı yeni ilgi dalgasını tetikleyebilir.

Son olarak SOL şu anda piyasanın geri kalanıyla birlikte bir düşüş trendi yaşıyor ve ağdaki sorunun çözülmesinden sonra toparlanma yolunda görünse de, mevcut düşüş eğilimi, fiyatı daha aşağılara çekebilir. Yedinci en büyük kripto para birimi yazının kaleme alındığı sırada 145 dolar seviyesinde işlem görüyor. 

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın