Elon Musk’tan, Twitter Blue İçin Dogecoin Önerisi!

Tesla CEO’su Elon Musk, yakın tarihli bir Twitter paylaşımında Dogecoin kripto para birimiyle Twitter Blue aboneliğini mümkün kılma fikrini ortaya attı. Musk ayrıca, hizmete kaydolan herkes için kimlik doğrulama onay işareti dağıtmayı ve reklamları kaldırmayı önerdi.

“Twitter Blue’ya kaydolan herkes (yani ayda 3 dolar ödeyen) bir doğrulama onay işareti almalıdır. Fiyat ayda yaklaşık 2 dolara indirilmelidir fakat 12 aylık ödeme yapılmalıdır. Hesap ilk 60 gün onay işareti almamalı ve dolandırıcılık/spam için kullanılırsa geri ödeme yapılmadan kapatılmalıdır.”  

Bunun da ötesinde, ünlü milyarder Twitter Blue’yu dünyanın dört bir yanındaki insanlar için daha uygun hale getirmek istiyor.

Twitter, gelir kaynaklarını çeşitlendirmek amacıyla geçen Haziran ayında söz konusu abonelik hizmetini başlattı. Hizmet ilk aşamasında, Kanada ve Avustralya’daki kullanıcıların kullanımına sunuldu. Kasım ayında, sosyal medya devi ABD’de de premium hizmetini başlattı.

Bir tweet’i gönderilmeden önce silmeyi veya düzeltmeyi mümkün kılan Tweeti Geri Al özelliğinin yanı sıra, premium aboneler ayrıca The Atlantic ve The Washington Post dahil olmak üzere en iyi haber sitelerinden bazılarına reklamsız erişim elde eder.

Daha önce bildirdiğimiz üzere Musk yakın zamanda Twitter’da %9.2 hisse satın aldı. Milyarlarca dolarlık satın alma, Musk’ı önde gelen sosyal medya platformlarından birinin en büyük hissedarı haline getirdi.

Elon Musk’ın Twitter’ın yönetim kuruluna da katılması, dünyanın en zengin adamının Twitter’ın yönetiminde aktif rol almak istediğini gösteriyor. Bazıları Musk’ın ifade özgürlüğü vizyonunun sosyal medya platformu üzerinde olumsuz bir etkisi olacağını savunuyor.

Dahası Musk, Dogecoin kripto para biriminin büyük bir savunucusu olarak biliniyor, bu yüzden Musk’ın Twitter’da büyük bir hisse satın alması Twitter için büyük bir yükseliş işareti olarak görülüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.