Elon Musk’ın Dikkat Çeken Bitcoin Açıklaması

Tesla CEO’su Elon Musk, zaman zaman kripto para sektöründe de adından söz ettiriyor. Elon Musk bu kez yaptığı Bitcoin açıklamasıyla gündem olmayı başardı.

Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk aynı zamanda dünyanın önde gelen ödeme sistemlerinden PayPal’ın da kurucusu. Dolayısıyla oldukça popüler bir isim ve bu yüzden açıklamaları da dikkat çekiyor. Örneğin; 2018 yılında Ethereum hakkında yapmış olduğu ilginç bir yorum, o dönem de Ethereum’un dikkat çekmesine sebep olmuştu. Sonuç olarak Elon Musk’ın yaptığı değerlendirmeler ne kadar doğru ya da anlamlı olursa olsun çok konuşuluyor.

Musk bugün ise birçok anlam çıkarılabilecek bir tweet attı ve Bitcoin yatırımcılarının dikkatini çekmeyi başardı. “Bitcoin benim güvenli kelimem değil.” şeklinde açıklama yapan Musk birçok farklı yoruma sebep oldu. Bu yorumlardan birisi de ABD – İran arasındaki gerilimde güvenli varlık olarak kabul edilen Bitcoin’e karış bir eleştiri olabileceği.

Elon Musk’ın attığı tweet hangi anlama sahip olursa olsun, 30 milyon takipçisinin Bitcoin’i hatırlamasına sebep oldu. Bununda Bitcoin adına güzel bir gelişme olarak değerlendirebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 2 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Hakan Aygucı

    Ramazan Bey merhabalar, Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum.Ben de bir süredir Bitcoin yatırımcısıyım. Endişelerim mevcuttur. Bu konudaki görüş ve tavsiyerinizi almak ve Kripto paralar üzerine çalışmalarınızdan faydalanmak istiyorum. Kripto para borsasının yatırımcılar açısından spekülasyonlara açık olma risk analizi ve kripto paraların miktar teorisi üzerine yazılarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.

    Cevap Yazın
    • Ramazan BOZKURT

      Öncelikle iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederiz. Bahsettiğiniz konular ile alakalı detaylı haberler yayınlayıp, en kısa zamanda soru işaretlerinizi kaldırmayı umut ediyoruz. Teşekkür ederiz. Koinfinans

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.