Elon Musk Tweet Attı, Yapay Zeka Odaklı Altcoin %40 Fırladı!

Yapay genel zeka (AGI), teknolojisi odaklı çalışmalar yapan bir altcoin projesi, Twitter CEO’su Elon Musk’ın ChatGPT’nin yeni bir versiyonu için çalışma yapma hazırlığı mesajından sonra hızla yükseldi.

Elon Musk hafta sonu attığı bir tweet’te AGI ve bunun insanlık için oluşturduğu potansiyel tehditler hakkında görüşlerini açıkladı.

Bugün biraz yapay zeka varoluşsal endişesi yaşıyorum… Ancak yapay genel zeka’nın varoluşsal kaygılarıyla ilgili olarak her şeyi düşünecek olursam, AGI’ya tanıklık etmek için hayatta olmamayı tercih ederdim.

Ertesi gün The Information’da yer alan bir haberde Elon Musk’ın yapay zeka araştırmacılarıyla temasa geçtiği ve ChatGPT‘nin yeni bir versiyonunun yaratılmasını araştıracak yeni bir araştırma alanı kurma fikrini ortaya attığı belirtildi.

Analist Bitcoin'den Umutlu: İşte Yükselişi Tetikleyecek Gelişme!

Elon Musk, daha önce Google’ın ana şirketi Alphabet tarafından satın alınan bir yapay zeka firması olan DeepMind‘da çalışan bir yapay zeka araştırmacısı olan Igor Babuschkin’i işe aldığı biliniyor.

Elon Musk Haberleri Fiyatı %40 Fırlattı!

Söylentiler ve haberler yayıldıkça, AGI teknolojisini geliştirmek için temel bir misyona sahip bir kripto projesi olan SingularityNET (AGIX), piyasadaki performansı adeta kırdı geçti.

Cardano (ADA) ile birlikte çalışabilir hale gelmeden önce Ethereum (ETH) üzerine inşa edilen AGIX, bireysel yapay zeka algoritmalarından bağımsız yapay zeka uygulamalarına kadar değişen yapay zeka hizmetleri için blok zinciri tabanlı bir pazar olarak inşa edildi.

Projenin geliştirici ekibi, merkezi olmayan finans (DeFi), robotik, biyoteknoloji, oyun, medya ve kurumsal düzeyde yapay zeka gibi alanlarda büyümeyi ve token kullanımını teşvik etmek için bir proje ekosistemi oluşturmak için çalıştığını açıklamıştı.

AGIX, Elon Musk haberlerinin yayılmasıyla birlikte iki günden kısa bir süre içinde yaklaşık %40’lık bir kazançla 0,38 dolardan 0,53 dolara kadar yükseldi. AGIX son 24 saatte %12 artış göstererek 580.958.350 dolar piyasa değeriyle 0,49 dolardan işlem görüyordu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.