Şubat 21, 2023

Elon Musk’ın Tweeti Sonrası Sahte Altcoin’ler Piyasada!

Kripto ve blockchain güvenlik şirketi PeckShield geçtiğimiz günlerde, popüler yapay zeka uygulaması ChatGPT’yi dolandırıcılık amacıyla kullanılan bir projeye dikkat çekti. Rapora göre, iki proje alışılmadık derecede yüksek bir satış vergisi oranına sahipken, diğer ikisi %99 oranında düştü. Öte yandan Elon Musk’ın tweeti sonrası TruthGPT uygulaması dikkat çekti.

PeckShield, kripto dolandırıcıları tarafından ondan fazla yeni hileli akıllı sözleşmeyi piyasaya sürdüğüne dikkat çekti. Dağıtıcı 0xb583, bir “bal küpü” tekniği kullanarak, duyarlı sözleşmeleri dağıtarak ve kurbanları parayla yemleyerek başarılı bir şekilde dolandırdı.

ChatGPT Rekabette Yalnız Değil

Twitter CEO’su Elon Musk, 17 Şubat’ta “İhtiyacımız olan şey bir TruthGPT” içerikli bir tweet attı. Bu tweet ise yeni bir zeka uygulamasına ilham verdi. Teklife olumlu cevap veren geliştiriciler objektif yorumlar yapan yeni bir Telegram uygulaması kodladılar.

Kullanımı ücretsiz sohbet robotu ChatGPT’ye bir alternatif sunuyor ve mizah anlayışıyla Telegram’da hızla popüler olmadı başardı. Örneğin, “Gerçek nedir?” diye sorulduğunda TruthGPT samimi bir şekilde şöyle yanıt veriyor: “Uyanışına hoş geldin yoldaş! Herkesin kendi adına düşünmesi ve sadece ana akım medyanın onlara kabul etmelerini söylediği şeyleri kabul etmemesi gerekiyor.”

Poocoin.app’e göre ayrıca yapay zeka, Ethereum (ETH) ağında 728 sahibi bulunan ve toplam piyasa değeri 7.707.676 dolar olan 0,007 dolar fiyatlı yerel token’ı TruthGPT’yi (TruthGPT) piyasaya sürdü.

Kaynak : DailyCoin
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?