Dogecoin’in İvmesi Hızlı Söndü! Peki Ama Neden?

CoinMarketCap’e göre, en büyük meme coin olan Dogecoin (DOGE) fiyatı son 24 saatte %12’den fazla değer kaybetti. DOGE, toplam değer açısında ilk on kripto para birimi listesinden çıkmaya çok yakın. Dogecoin şu anda Avalanche‘ın (AVAX) 18.5 milyar dolarlık değerinin hemen önünde 18.7 milyar dolar değerinde.

Dogecoin, Elon Musk’ın Twitter anlaşmasından sonra fiyatında bir artış yaşadı. Haberlerde DOGE fiyatlarının %20’ye varan oranda arttığı ve piyasa değeri 20,40 milyar dolara kadar ulaştığı görüldü. Ancak, şimdi, bir kez kazanç sağlandıktan sonra, yatırımcıların kârlarıyla hemen gemiyi terk ettiklerini görebiliyoruz.

Elon Musk’ın Twitter’ın tamamını satın almasının ardından Dogecoin ve Twitter ilişkisi aslında daha fazla anlam kazandı. Elon Musk’ın meme coin‘in sıkı bir hayranı olduğu biliniyor. Basında yer alan iddialara göre Musk, Twitter Blue üyeliklerinin ödemelerinin DOGE ile ödenmesini mümkün kılacak. Bu iddiaya ek olarak Twitter’da DOGE kullanarak bağış yapmanın da mümkün olacağı konuşuluyor.

Twitter haberleri ise Dogecoin için daha çok “söylentiyi al, haberi sat” senaryosunu gösterdi. Musk, henüz Twitter’ın kontrolünü tamamen ele almadı Anlaşma muhtemelen bu yıl içinde tamamlanacak gibi görünüyor.

Dogecoin Fiyat Düşüşü Neden Şaşırtıcı Değil?

Dogecoin
Kaynak: Messari

Dogecoin fiyatının son zamanlarda çok büyük gelişmelere ev sahipliği yapmadığı ve bu nedenle her türlü söylentide ufak hareketlenmeler yaşadığı artık bilinen bir şey. Musk’ın Twitter’ı satın alacağı söylentilerinin ardından, satın alımın gerçekleşmesi ise bu hareketliliği biraz daha arttırdı. 2022’nin başından bu yana, aktif adres sayısı bakımından istenenden çok uzak olan DOGE, on-chain aktivitede de oldukça düşük kaldı. Fiyat artışının nedeni ise tahmin edilebileceği ise tamamen duygusal olduğu görülebiliyor.

Haber hazırlanırken piyasalardaki düzeltme genel olarak düzeltme yaşamaya devam ediyordu ve Dogecoin’de bu düzeltme kervanına katılmıştı.

Yaşanan son satışlardan sonra, genel kripto para piyasa değeri 1,77 trilyon dolara düştü. Basın zamanında DOGE, 7 günlük grafikte %1 düşüş ve 14 günlük grafikte %2 artışla 0.1412 dolardan işlem görüyordu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.