Dogecoin Kurucusu Ayı Piyasasının Ne Zaman Biteceğini Açıkladı

0
Dogecoin Kurucusu Ayı Piyasasının Ne Zaman Biteceğini Açıkladı
  • DOGE’nin kurucularından biri, mevcut ayı piyasasının ne kadar süreceğine ve bunun nedenine ilişkin düşüncelerini dile getirdi.

2013 yılında Jackson Palmer ile birlikte Bitcoin’e parodi olarak Dogecoin’i (DOGE) yaratan BT mühendisi Billy Markus, mevcut kripto ayı piyasası, bunun nedenleri ve ne kadar sürebileceği hakkında görüşlerini paylaşmak için Twitter’dan paylaşımda bulundu.

“Eninde sonunda düzelecek, belki 4 yıl sonra”

Kısmen şaka olan bir tweet’te Markus, kripto piyasasının “eninde sonunda düzeleceğine” inandığını açıkladı. Ancak, bunun biraz zaman alabileceğine dikkat çekerek “yakında değil” diyen kripto destekçisi, bekleme süresinin kabaca dört yıl olabileceğini tahmin ediyor.

“Eninde sonunda düzelecek,

Ancak hemen değil, 

belki 4 yıl sonra.”

Bu kripto satışının “hızlı ve agresif” olup olmayacağı ve güçlü bir sıçrama ile sonuçlanıp sonuçlanmayacağı sorulduğunda ise Markus, küresel ekonominin korkunç durumunu gerekçe göstererek bu fikirde olmadığını söyledi.

Bir önceki kripto kışı da kabaca dört yıl sürmüşve Ocak 2018’de başlayıp Bitcoin’in Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.500 dolara ulaştığı ve ardından Kasım ayında yaklaşık 69.000 dolara yükseldiği 2021 yılına kadar devam etmişti.

Bu yazının yazıldığı sırada, amiral gemisi kripto para birimi, başka bir düşüşle karşı karşıya kalıp 21.000 dolar seviyesinin altına kadar düştükten sonra toparlanmış durumda ve 22.501 dolardan el değiştiriyor. Dogecoin fiyatı Elon Musk’ın ABD televizyonlarında Saturday Night Live’daki ilk çıkışı sayesinde geçen Mayıs ayında elde ettiği 0.7376 dolarlık tarihi zirvesinden yaklaşık yüzde 92 düşüşle 0.055 dolardan işlem görürken, Ethereum ise 1.225 dolar seviyesinde bulunuyor.

Dogecoin başka bir büyük proje başlatacak, işte detaylar

Dogecoin geliştiricisi Michi Lumin tarafından paylaşıldığı gibi, Dogecoin projeleri oluşturmak için blok inşa etmeyi ifade eden Libdogecoin, yakında v0.1‘de piyasaya sürülebilir.

Son aylarda Dogecoin ekibi, rakibi geliştirme konusunda rakibi Shiba Inu’yu takip ederek, Libdogecoin‘in ilk aşaması aracılığıyla RadioDoge, Gigawallet ve gelecekteki birçok proje için temel oluşturmaya odaklandı. Nisan ayında Kripto haber siteleri, RadioDOGE aracılığıyla internet olmadan ilk kez bir Dogecoin işleminin gönderildiğini ve bunun meme kripto para birimi için tarihi bir an olduğunu bildirdi.

RadioDoge, normal internet altyapısının erişimi dışında yaşayan bireyler için Dogecoin’e ucuz, geniş ölçekli erişim sağlamak için küresel Starlink uydu ağıyla birlikte düşük maliyetli radyo teknolojisini (HF/LoRaWAN) kullanmaya odaklanıyor. Bu, Dogecoin’in internet kullanmadan işlem yapabilmesini sağlayacaktır.

GigaWallet, noncustodial bir cüzdanı Dogecoin ağına entegre ederek, internet tabanlı trade ve bahşiş için halka açık bir drop-in çözümü sunmayı amaçlıyor.

Gigawallet ve RadioDoge projeleri, dünyada 1.7 milyar insanın bankalara ulaşamıyor olduğu gerçeğine atıfta bulunarak, Dogecoin ekosistemini hızlı taban benimsemesi için hazır bir duruma getirmeyi amaçlıyor. Dogecoin Vakfı‘nın misyonunun, Dogecoin’in küresel olarak mal ve hizmet alışverişi için fiili araç haline getirmek olduğu söyleniyor.

Dogecoin aşırı korku bölgesine girerken balinalar harekete geçti

WhaleStats tarafından paylaşılan verilere göre Dogecoin, BSC balinalarının peşinde olduğu coin’ler listesine geri döndü. Artık BNB Chain olarak bilinen BSC—Binance Smart Chain- Ethereum ile uyumludur ve yatırımcılar arasında popüler olan çok sayıda kripto para biriminin temelini oluşturur.

En büyük BSC yatırımcıları DOGE ile ilgileniyor.

WhaleStats, piyasanın geri kalanında yaşanan düşüşten kaynaklanan Dogecoin fiyatı düşüşünü fırsat bilen balinalar sayesinde; BNB chain’inde bulunan Dogecoin’in son 24 saat içinde en çok satın alınan BSC tabanlı token’lar arasındaki ilk 10 listesinde tekrar ortaya çıktığını paylaştı.

Önde gelen meme kripto para birimi, BNB, ETH, AAVE, USDC ve diğer beş altcoin ile birlikte bu listede yer alırken, DOGE-BSC burada sekizinci sırada yer alıyor.

Bu yazının yazıldığı sırada, BSC balinaları ellerinde toplam 11.944.257 dolar değerinde Dogecoin tutuyor; bu da bu kullanıcıların portföylerinin yüzde 1,08’ini oluşturan 212.778.360 token anlamına geliyor.

BSC balinaları arasındaki diğer popüler altcoin’ler (ADA ve XRP) ise balina portföyünün sırasıyla yüzde 1,46 ve yüzde 1,32’sini oluşturuyor.

Birkaç saat önce, Dogecoin ayrıca işlem hacmine göre ilk 10 coin listesinde de kendisine yer edinmişti.

DOGE “aşırı korku” bölgesine giriyor

@DogecoinFear hesabının Twitter’da paylaştığı yakın tarihli bir tweet’e göre, orijinal meme kripto para birimi için Korku ve Açgözlülük Endeksi 13’e düştü, bu nedenle meme coin aşırı korku bölgesine girdi.

Bu normalde DOGE yatırımcılarının özellikle endişeli olduğunu gösterirken, aynı zamanda Dogecoin fiyatı uygun bir seviyede bulunduğu için genellikle satın almak için iyi bir zaman olarak da yorumlanır.

dogecoin fiyatı

SkyBridge Capital bu 2 kripro para biriminde alımını arttırdı

Pazartesi günü, SkyBridge Capital varlık yönetimi fonunun kurucusu ve CEO’su Anthony Scaramucci, CNBC’nin Squawk Box programına katılarak, mevcut ayı piyasasına rağmen iyimser kaldığını ve fonunun daha fazla BTC ve ETH satın aldığını paylaştı.

Bitcoin’in hala tüm kripto pazarının %50’sinden fazlasını oluşturduğunu vurgulayan yatırımcı, bu nedenle “burada kaliteye bir uçuş var” yorumunda bulundu.

Genel olarak, yatırımcıları “disiplinli kalmaya” çağıran Scaramucci, kripto fiyatlarının ağır bir düşüşle karşı karşıya kalması konusunda panik yapmalarını tavsiye etti.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın