Dikkat, Bu Stabilcoin Varlıklarınız Güvende Olmayabilir!

0
Dikkat, Bu Stabilcoin Varlıklarınız Güvende Olmayabilir!

Stabilcoin USDD, 1 dolarlık sabit fiyatının altında seyretmeye devam ederken, yatırımcılar için herhangi bir riskin söz konusu olup olmadığı tartışılmaya devam ediyor. 13 Haziran tarihinden bu yana sabitini yeniden korumayı başaramayan USDD; 0,93 dolara kadar geriledikten sonra 0,98 dolarlık seviyeleri geri almayı başarmıştı.

CoinMarketCap verilerine göre USDD son 24 saatte %0,35 artışla 0,978 dolardan işlem görüyordu. 13 Haziran tarihinde sabitini kaybetmeden öne 723 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olan stabilcoin şu an 704 milyon dolar civarında seyrediyor.

Yatırımcıların Stabilcoin Fonları Güvende mi?

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, USDD’nin merkezi olmayan bir algoritmik stabilcoin olduğu iddia edilse de, çoğu kişi aslında oldukça merkezi olduğunu iddia ediyor. UST gibi diğer stabilcoin’lerin aksine, USDD’yi basmak biraz daha karmaşık bir sürece sahip. Yalnızca birkaç beyaz listeye alınmış kurumun Tron’un yerel token’ı olan TRX yakarak, yeni USDD basmasına izin veriliyor.

Bu arada YouTube kanalı Coffeezilla, teminat varlıklarının muhtemelen Justin Sun‘a ait bir cüzdanda saklandığını ima eden bir yorum paylaştı.

“Bu varlıkların gerçekten piyasaya dağıtılacağı belli değil ve sahip oldukları BTC cüzdanı 2 yıldan daha eski, bu da bunun yeni bir DAO cüzdanı değil, muhtemelen sadece Justin Sun’a ait bir BTC cüzdanı olduğunu gösteriyor.”

USDD Kim Tarafından Basılıyor?

Ayrıca USDD’nin %94’ünün Justin Sun tarafından basıldığını iddia ediliyor. Tron kurucusunun şüpheli adresi, şimdiye kadar basılan tüm USDD’lerin %94’ü olan 683.320.461 USDD stabilcoin’i bastı” yorumunu yaptı.

Youtuber, “USDD, perakende trader’ların Justin Sun tarafından terk edilmesi için bir kaçış noktası olarak görünüyor” iddiasını paylaşarak, iddialarını bir adım daha ileri götürdü.

Mevcut durumda, Tron DAO Rezervi, çeşitli kripto para birimlerinde 2.31 milyar dolarlık bir portföy ile toplam ödenmemiş arzı destekliyor. Rezerv, USDD stabilcoin ‘inin, TRX, BTC ve USDT gibi çoklu ana akım dijital varlıkların aşırı teminatlandırılmasıyla güvence altına alındığını iddia ediyor. Teminatlı varlıkların toplam değeri, %130 olarak belirlenen teminat oranıyla dolaşımdaki USDD’den önemli ölçüde yüksek bir oran.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın