Dev Ortaklık Metaverse Coin’in Fiyatını Ateşledi!

0
Dev Ortaklık Metaverse Coin'in Fiyatını Ateşledi!

Sandbox‘ın yerel kripto para birimi SAND, popüler metaverse kripto para biriminin Lionsgate Studios ile bir ortaklık ilan etmesinin ardından Perşembe günü sekiz ayın en düşük seviyesinden yükseldi.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, kripto piyasasındaki düşüş trendine rağmen SAND, duyurudan sonra yüzde 20’ye varan bir artışla 0.9715 dolara kadar yükseldi. Ancak sonunda kazançlarının bir kısmını kaybeden kripto para birimi yazım sırasında 0.864 dolara kadar düştü. Haber, SAND’ın daha geniş kripto pazarındaki zayıflığın ortasında yedi günlük bir kayıp serisini kırmasına yardımcı oldu.

Lionsgate, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük bağımsız stüdyolardan biridir ve artık The Sandbox’ta yer alacak olan Hellboy, Rambo, Açık oyunları ve The Expendables gibi projelere sahiptir.

Metaverse projesi ortaklığın bir sonucu olarak Lionsgate medyanın filmlerine/ürünlerine ayrılmış, “Action City” adlı bir alan kuracak.

Lionsgate ortaklığı, The Sandbox’a daha fazla lisanslı ilgi getiriyor

Ortaklık kapsamında, Lionsgate’in “Action City” olarak adlandırılacak bölgesinde stüdyoya ve uzun süredir birlikte çalıştığı Millennium Films’e ait popüler lisanslı ürünler yer alacak.

Sandbox, ortaklık sonucunda Lionsgate’in metaverse’e giren ilk büyük Hollywood stüdyosu yolduğunu iddia etsede bu, popüler metaverse projesinin ilk verimli iş birliği olmaktan oldukça uzak.

Bu hamle The Sandbox’ın büyük kurumların ilgisini çektiği ilk sefer değil. Sanal platform; Adidas, Snoop Dogg, The Smurfs gibi popüler markaların içeriklerini içeriyor ve ayrıca HSBC Bank ve Güney Koreli teknoloji devi Samsung gibi dünya çapındaki önde gelen kuruluşlar da geçmişte platformun metaverse sanal araziler satın alarak projeyle ortaklık gerçekleştirmişlerdi.

Lionsgate anlaşmasının finansal detayları ise henüz açıklanmadı.

Bu ortaklığın yanı sıra blok zinciri oyun devi Animoca Brands’in sahibi olduğu Sandbox’ın, 4 milyar doların üzerinde bir değerlemeyle sermaye toplamak istediği bildiridi.

Sandbox nedir?

The Sandbox (SAND), ilk olarak 2012’de bir mobil oyun olarak piyasaya sürülmüş ve 2018’de ise Hong Kong merkezli oyun devi Animoca Brands tarafından satın alınan popüler bir metaverse token’dır. ​​Bu alım işleminin ardından platform şu anda metaverse ve NFT alanlarında köklü bir şekilde yer edinmiş milyarlarca dolarlık bir projeye dönüşmüştür.

Sandbox, kullanıcıların sanal bir dünyada varlık satın almalarını, satmalarını, ticaret yapmalarını ve varlık sahibi olmalarını sağlayan Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş bir platformdur. Varlıklar, non-fungible token’lar (NFT’ler) şeklinde alınıp satılır ve arazi, araba, sanat eseri ve diğer mülkleri temsil edebilir.
metaverse token

Metaverse’e olan ilgi kripto çöküşününün önüne geçebilir mi?

Sandbox ve benzeri projeleri, kripto piyasaları çöktüğü için bu yıl token fiyatlarında ciddi bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Ancak, özellikle The Sandbox ve emsali Decentraland’ın yerleşik bir metaverse tarafından desteklenmeleri, onların daha küçük ve az bilinen alternatiflerinden daha ön plana çıkmalarını sağlayacak.

Yükselen enflasyon ve yüksek faiz oranları dönemlerinde, yatırımcılar seçimlerini genellikle somut bir ürün veya hizmet içeren projelerden – Sandbox ve metaverse emsallerinin çoğunun sunabileceği bir şey – yana kullanırlar.

Bu, SAND’a kripto pazarında devam eden dalgalanmalara karşı bir miktar esneklik sağlayabilecek olsa da popüler metaverse token 2022’de değerinin yaklaşık yüzde 85’ini çoktan kaybetmiş durumda.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın