Dev Kripto Borsasından Tahmin: Ayı Piyasası Bu Tarihte Sona Erecek!

Kripto ticaret platformu BitMEX, ayı piyasasının sonunu belirlemede kullanılabilecek bir metrik ortaya koydu.

BitMEX, yeni bir blog gönderisinde Bitcoin’in Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere Oranına (MVRV) dayanarak, BTC’nin şu anda önceki ayı piyasalarına kıyasla ayı döngüsünün başlarında olduğunu söylüyor. MVRV, bir varlığın piyasa değerinin gerçekleşen değerine oranıdır. Bu gösterge ile bir kripto paranın “gerçeğe uygun değer”ine ne kadar yakın ya da uzak olduğu belirlenmeye çalışılır.

“Diğer üç önemli ayı piyasası döngüsüne bakıldığında ve bunlar Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere Oranı ile ölçüldüğünde, piyasa fiyatı ortalama 244 gün boyunca gerçekleşen fiyatın altında kaldı. (Bu tahmin, üçüncü ayı piyasasındaki Mart 2020 dönemini içermez.) Şu anda 30 günden az bir süredir piyasa fiyatı gerçekleşen fiyatın altında.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere BitMEX’e göre, Bitcoin önceki ayı döngülerinin ortalama süresine bağlı olarak gelecek yılın başlarından itibaren toparlanmaya başlayabilir.

“Önceki zamana dayalı düşüş dönemlerinin 244 günlük harmanlanmış ortalaması, Bitcoin’in gerçekleşen fiyat seviyesinin üzerindeki toparlanmasının 2023 yılının Şubat ayının başlarında gerçekleşeceğini gösteriyor.” 

Bunların yanında kripto firması, mevcut Bitcoin ayı döngüsünün, farklı makroekonomik koşullara rağmen önceki döngülerden “o kadar da farklı görünmediğini” ekledi.

“Bitcoin piyasasıyla ilgili makroekonomik zemin hakkında çok şey yazılmış olsa da (analizimiz de dahil), bu Bitcoin döngüsü ironik bir şekilde geçmişin döngülerinden o kadar da farklı görünmüyor.

Yazının kaleme alındığı sırada, Bitcoin önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerinin %69.72 altında ve düşüşün zirvesi 18 Mayıs’ta %71.86’ya ulaştı. Bitcoin geçmişteki ayı piyasaları sırasıyla %93.08, %84.82 ve %83.47 düşüş gördü. Bunu göz önünde bulundurursak, bu döngünün düşüşünün önceki döngüleri gölgede bırakan mutlak boyutuna rağmen, göreceli olarak bu, Bitcoin için olağandışı bir şey değildi.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.