Coinbase CEO’sundan Kripto Kışı Açıklaması: “Kış Uzun Olacak!”

ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong Salı günü yaptığı bir açıklamada, yatırımcıların toparlanması gerektiğini çünkü kripto kışının 12 ila 18 ay daha sürebileceğini açıkladı.

CNBC kanalı ile yeni bir röportaj gerçekleştiren Armstrong, ayı piyasasının belirttiği zaman aralığında sona ermesini umarken, en büyük ABD kripto borsasının daha da kapsamlı bir düşüşe hazırlandığını ima eden yorumlar da yaptı.

“Hepimiz kripto kışının 12 ila 18 ay süreceğini ve ardından güzel bir iyileşme olacağını umuyoruz, ancak açıkçası bundan daha uzun olabileceğin yönünde de bir planınız olmalı. Bizim de planlarımız arasında bu tür uzama ihtimalleri var. Gerçekler ortada, gelecekle ilgili çok daha iyimser olmak gibi bir amacımız yok.”

Coinbase şirketinin 10 yılda dört kez yaşanan kripto düşüşlerini başarıyla atlattığını hatırlatan Armstrong, daha iyi günler gelene kadar en kötü şartlara hazır olduklarını da belirtti.

“Dikkatimiz dağılmazsa ve harika ürünler üretmeye devam edersek, önümüzdeki beş veya 10 yıl içinde iyi şeyler yapacağız.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, şirketin gelirinin çoğu, kripto borsasındaki işlem hacimlerine bağlı olsa da Coinbase’in işini giderek şirketin finansallarına daha fazla tutarlılık getirmeye yardımcı olabilecek “abonelik ve hizmetler” olarak adlandırdığı modele doğru ilerlediğini belirtti. Abonelikler ve hizmetler artık şirketin gelirinin %18’ini oluşturuyor.

Armstrong, şirket gelirinin  %50’sinden fazlasının abonelik ve hizmetler olduğu bir iş modeline doğru ilerlemek istediğini de sözlerine ekleyerek gelecek planlarına ilişkin ipuçları verdi.

Şirketin geçen yıl dördüncü çeyrek geliri yıldan yıla %300’den fazla artarken ve beklentileri yarım milyar dolardan fazla arttı, Coinbase yıldan yıla net gelirle 2022’nin hem ikinci hem de ilk çeyreğinde analist beklentilerini kaçırdı sırasıyla %60 ve %27 düştü.

Armstrong, kripto kışının getirdiği son aksilikler ışığında şirketin pazarlama, harici satıcılar ve Amazon Web Servislerindeki maliyetleri azalttığını söyledi. Şirket ayrıca Haziran ayında personel maliyetlerini düşürmeye çalıştığı için yaklaşık 1.100 kişiyi veya işgücünün %18’ini işten çıkardı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Fortune


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.