CNBC Analisti Tarih Verdi: Bitcoin Bu Seviyelere Düşebilir!

CNBC analisti Brian Kelly, Bitcoin (BTC) fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinden %70’in üzerinde değer kaybederek işlem görmesine rağmen hala daha fazla aşağı yönlü potansiyele sahip olduğuna inanıyor.

CNBC’nin Fast Money programında görüşlerini paylaşan Kelly, makro ortam kötüleştikçe öncü kriptonun mevcut seviyelerden yaklaşık %50’ye yakın değer kaybedebileceğini düşünüyor.

“İyi haber şu ki, nesiller arası bir tabana çok yaklaştığımızı düşünüyorum. Kötü haber ise Bitcoin 10.000 dolara ulaşana kadar bu ortaya çıkmayabilir.”

Bitcoin, yazı yazılırken 19.200 dolardan işlem görüyordu.

CNBC analisti, potansiyel olarak aylar sonra bir senaryo olan bir Lehman anı yaşadığında Bitcoin’in dibe vuracağını öne sürdü. Bir Lehman anı, bir varlık veya sektördeki kargaşanın daha yaygın hale gelebileceği korkusunun olduğu an olarak tanımlanmaktadır.

“Muhtemelen bir Lehman anına önümüzde aylar var, yani bu tür bir son düşüş gerçekleşecek gibi görünüyor. Büyük biri hiç ummadığın şekilde iflas edebilir. Tahminimce bundan aylarca uzaktayız ama bu ihtimal yüksek.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Kelly’ye göre, Bitcoin çöküşü merkez bankalarının politika hataları tarafından tetiklenecek ve piyasadaki kaldıraç kaybıyla vurgulanacak.

“Yaşanacak bu olayların katalizörü, enflasyon beklentilerinin artış göstermesi ve merkez bankalarının bir politika hatası yapması olacak… Bu üç kombinasyonu birlikte yorumlarsa, Bitcoin’deki karşılığı ise 10.000-15.000 dolar arası olacak, bu seviyelere yakın bir yerde ve önümüzdeki çeyrekte enflasyon beklentileri artıyor. Hepimiz biliyoruz ki merkez bankası zaten bir poltika hatası yaptı ve daha da fazlasını yapmaya devam edecek. Tüm bu olayların birleşiminden oluşan senaryor Bitcoin için bir dip anlamına gelebilir.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.