Citibank: Bitcoin, Yeni Altın!

Bitcoin’in yükselişe geçmesiyle, ana akım kurumlar da önde gelen dijital varlığa özel bir ilgi gösteriyor. Bu kurumlardan sonuncusu, yaptığı Bitcoin teknik analiziyle Bitcoin’in 2021’in sonunda 300.000 dolar’ın üzerine çıkacağını belirten Citibank oldu.

Citibank raporunun yazarı olan CitiFXTechnicals ürününün Global başkanı Thomas Fitzpatrick, Bitcoin’in tarihsel fiyat performansını izledi ve ralli için zaman çerçevelerinin uzadığını belirtti. Fitzpatrick’e göre bu ralli BTC’yi Aralık 2021’de 318 bin dolarla zirveye çıkarıyor.

Bitcoin lehine şimdiye kadarki en ikna edici argümanlar ile “İmkansız görünse de bu, Aralık 2018’deki dip seviyeden zirveye 102 katlık bir yükseliş olurdu. Yüzdesel olarak şimdiye kadarki en zayıf ralli.” ifadelerini kullandı. Analist tarafından paylaşılan raporda, aşağıdaki grafiği paylaşılarak şu ifadelere yer verildi:

“Bu grafikte Bitcoin’i ana akıma taşıyan, 2010’dan 2011’e uzanan ilk büyük ralli, altının 50 yıl boyunca 20-35 dolar aralığında işlem gördükten sonra 1970’lerin başında yaptığı sıçramayı andırıyor.”

 

Altının o dönemde yaşadığı, mali disiplinsizlik, devalüasyo ve enflasyon dünyasına yol açan “günümüz para rejiminde yapısal bir değişiklik” idi. Bitcoin’e gelince, hareketi 2008 yılındaki Büyük Finansal krizin ardından gerçekleşti. Analist, Bitcoin’in fiyatının 2011’den 2013’e 555 kat arttığı ilk boğa döngüsünün buradan kaynaklandığını iddia ediyor. Raporda ayrıca “Bitcoin yeni altındır” ifadeleri kullanılıyor.

Önde gelen dijital varlığın sınırlı bir arzı var, sınırlar arasında taşınması kolay ve şeffaf olmayan bir sahiplik sunar. Ancak yazar, Bitcoin’in ileriye dönük daha fazla düzenleyici kısıtlamaya tabi olabileceğini de söylüyor. Tüm bunların yanında, Amerika’nın en büyük bankasının kurumsal müşterilerine böyle büyük bir fiyat hedefinde bulunması, oldukça iyi bir gelişme.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.