Ocak 18, 2022

Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: LINK, %35 Düşme Riskiyle Karşı Karşıya

Chainlink (LINK), 2022 yılına hızlı ve güçlü bir yükselişle başlamış gibi görünüyordu ancak LINK yatırımcıları bu hafta ciddi bir düşüşle karşı karşıya kaldı.

Chainlink fiyatı şu an, geçmişte birkaç kez destek ve direnç görevi gören 55 günlük ‘basit harreketli ortalama’ya (SMA)’ yaklaşıyor. Daha düşük seviyelere doğru kırılma, fiyat hareketinin en iyi senaryoda 20.7 dolara veya en kötü senaryoda 15 dolar seviyesine doğru düşüşüyle sonuçlanabilir.

Chainlink, %35 Düşüşlük En Kötü Senaryoya Hazırlanıyor

Chainlink yatırımcıları, ayılar onları bir duvara iterek ‘tüm paralarını teslim etmelerini’ sağlamaya çalışırken adeta bir cambaz misali ip üzerinde yürüyor. Fiyat hareketinin daha fazla değer kaybetmesiyle birlikte 24.55 doların altında daha fazla düşüş, 55 günlük SMA, en az %12’lik bir kayıp olacak olandan son savunma hattı olarak devreye girmeye başlayacaktır. 55 günlük SMA’nın 22.50 doların altına kırılması, 20.70 dolar civarındaki aylık pivota giden yolu açacaktır.

Ancak bu, LINK boğaları için acının biteceği yer burası da değil, çünkü aylık pivot, Aralık ayında oldukça fazla parçalandığı için bu seviyenin tutulması pek de beklenmiyor.

Mevcut piyasa hissiyatı muhtemelen bir gecede riske dönüşmezken, 20 doların altında olası bir kırılma ile aylık pivot üzerinde daha fazla baskı beklenebilir. Önemli bir penetrasyon, 23 Mayıs ve 04 Aralık’ın en düşük seviyelerine denk gelen 15.00 dolara doğru hızlandırılmış bir satış yaratabilir.

LINK/USD daily chart

Satıcılar, o zamana kadar aşırı satım bölgesinde işlem görecek olan Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) saygı duyarsa, 55 günlük SMA’dan veya aylık pivottan bir sıçrama mümkün olabilir.

Bu, satıcıların kazanç elde etmek için LINK satın alması gerektiğinden, satış baskısında bir yavaşlama ve alım hacminde hafif bir artış görecektir. Bu seviyelerden birinden sıçrama mümkündür, ancak geniş desteğe 15.00 dolardan ulaşmadan önce oldukça sıkı bir duruşla ve aradaki seviyelere saygı göstererek yönetilmesi gerekir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.