Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: LINK, %35 Düşme Riskiyle Karşı Karşıya

0

Chainlink (LINK), 2022 yılına hızlı ve güçlü bir yükselişle başlamış gibi görünüyordu ancak LINK yatırımcıları bu hafta ciddi bir düşüşle karşı karşıya kaldı.

Chainlink fiyatı şu an, geçmişte birkaç kez destek ve direnç görevi gören 55 günlük ‘basit harreketli ortalama’ya (SMA)’ yaklaşıyor. Daha düşük seviyelere doğru kırılma, fiyat hareketinin en iyi senaryoda 20.7 dolara veya en kötü senaryoda 15 dolar seviyesine doğru düşüşüyle sonuçlanabilir.

Chainlink, %35 Düşüşlük En Kötü Senaryoya Hazırlanıyor

Chainlink yatırımcıları, ayılar onları bir duvara iterek ‘tüm paralarını teslim etmelerini’ sağlamaya çalışırken adeta bir cambaz misali ip üzerinde yürüyor. Fiyat hareketinin daha fazla değer kaybetmesiyle birlikte 24.55 doların altında daha fazla düşüş, 55 günlük SMA, en az %12’lik bir kayıp olacak olandan son savunma hattı olarak devreye girmeye başlayacaktır. 55 günlük SMA’nın 22.50 doların altına kırılması, 20.70 dolar civarındaki aylık pivota giden yolu açacaktır.

Ancak bu, LINK boğaları için acının biteceği yer burası da değil, çünkü aylık pivot, Aralık ayında oldukça fazla parçalandığı için bu seviyenin tutulması pek de beklenmiyor.

Mevcut piyasa hissiyatı muhtemelen bir gecede riske dönüşmezken, 20 doların altında olası bir kırılma ile aylık pivot üzerinde daha fazla baskı beklenebilir. Önemli bir penetrasyon, 23 Mayıs ve 04 Aralık’ın en düşük seviyelerine denk gelen 15.00 dolara doğru hızlandırılmış bir satış yaratabilir.

LINK/USD daily chart

Satıcılar, o zamana kadar aşırı satım bölgesinde işlem görecek olan Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) saygı duyarsa, 55 günlük SMA’dan veya aylık pivottan bir sıçrama mümkün olabilir.

Bu, satıcıların kazanç elde etmek için LINK satın alması gerektiğinden, satış baskısında bir yavaşlama ve alım hacminde hafif bir artış görecektir. Bu seviyelerden birinden sıçrama mümkündür, ancak geniş desteğe 15.00 dolardan ulaşmadan önce oldukça sıkı bir duruşla ve aradaki seviyelere saygı göstererek yönetilmesi gerekir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın