Cardano’da (ADA) Kurumsal Talep Artmaya Devam Ediyor!

Önde gelen kripto analiz firmalarından birisi olan IntoTheBlock, kurumsal yatıırmcıların küresel ödeme platformu Cardano‘ya (ADA) ilgi göstermeye devam ettiğinin ve büyük miktarlarda alım yaptığını belirtti.

Twitter’da paylaştığı yeni bir gönderide ADA’nin 100.000 doları aşan on-chain (zincir üstü) işlemlerinin hacminin yalnızca 2022’de 50 kat arttığını belirtti.

“Dün, bu büyük işlemlerde toplam on-chain hacmin %99’unu temsil eden toplam 69.09 milyar ADA trader edildi.”

Cardano (ADA) bilindiği üzere küresel çapta ödemeler için yerel token olan ADA’yi destekleyen önemli bir platform. Ancak Cardano, yalnızca ADA token’ınını desteklemekle yetinmiyor. Cardano, insanların anında ve düşük ücretler karşılığında para gönderip almasına olanak tanıyan bir platform. Platform aynı zamanda geliştiricilerin akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmalarına da imkan sağlıyor.

Ethereum (ETH) rakibi, aylarca süren düşüş fiyat hareketinden sonra son zamanlarda sıcak bir çizgide yer alıyor. ADA, son yedi gün içinde %12’den fazla ve bir ay önce fiyatlandırıldığı yerden yaklaşık %29 artış kaydetmeyi başardı.

Piyasa değerine göre 8. sıradaki kripto varlığı, yazı yazılırken 1,20 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saatte yüzde 0,52 artış kaydetti. ADA, geçen yılın Eylül ayı başlarında gördüğü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,09 dolardan hala %61’den daha düşük fiyattan işlem görüyor.

Yakından takip edilen kripto analisti Michaël van de Poppe, 579.100 Twitter takipçisine Cardano’nun fiyat direnciyle karşılaşmak üzere olabileceğini belirtti.

“Likidite almak ve burada yukarı doğru direnişe geçmek. 1,45 dolara kadar devam edebilir ancak burada uzun sürmez.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.