Mayıs 9, 2024

Analistlerin Radarındaki Altcoin Beklenen Boğa Rallisine Hazır!


Kripto para piyasası düşüş baskıyla mücadele ederken RUNE fiyatı geçtiğimiz gün %8’in üzerinde yükseliş kaydetti. Öte yandan fiyat son yedi gün içinde %23,16’lık bir sıçramayla dikkat çekti.

RUNE fiyatı, ilk iki ay boyunca 3,50 ila 6,130 dolar arasında konsolide bir aralıkta işlem görerek nötr bir eğilim sergiledi. Kripto para piyasasındaki dalgalanma arttıkça boğalar yeniden ivme kazandı ve önümüzdeki yedi gün içinde %108,96’lık bir sıçrama kaydetti.

9,950 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde ret, THORChain fiyatının %30,97’lik bir düzeltme kaydetmesiyle sonuçlandı. Bunu takiben, RUNE bir süre konsolide oldu. Volatilitenin artmasıyla boğalar 7,335 dolarlık destek seviyesinin üzerinde tutunamadı.

Bu da altcoin’in %35,37 oranında değer kaybetmesine neden oldu. O zamandan beri, fiyat 4,740 ila 6,130 dolar arasında işlem görüyor ve sonucu tahmin edilemeyen direnç seviyesini test etmenin eşiğinde. Dahası, 50 günlük EMA bir direnç görevi görerek sektörde düşüş eğilimine işaret ediyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) grafikte önemli bir yükseliş göstererek alım-satım baskısının arttığına işaret ediyor. Öte yandan, ortalama bir yükseliş eğrisi sergiliyor ve fiyatın önümüzdeki dönemde değer kazanmaya devam edeceğini gösteriyor.

RUNE Fiyatı Yükselecek mi?

RUNE fiyat 6,130 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkarsa, boğalar olumlu bir etki altında işlem yapmaya devam edecek ve 7,335 dolarlık üst direnç seviyesini test etmeye hazırlanacak. Fiyatın bu seviyede tutulması, THORChain fiyatının 8.725 dolarlık üst yüksek seviyesini test etmeye hazırlanmasına zemin hazırlayacaktır.

Olumsuz olarak, düşüş eğiliminin tersine dönmesi durumunda, RUNE token ivme kaybedecek ve önümüzdeki dönemde 4.740 dolarlık önemli destek seviyesine doğru düşecektir.

Kaynak : Coinpedia

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?