Şubat 19, 2022

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson Duyurdu: “Gerçekten Harika Bir Proje Yolda!”

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler arasındaki boşluğu azaltma potansiyeline sahip bir projenin çok yakında kullanılmaya hazır olacağını duyurdu.

Charles Hoskinson, bu yıl Cardano blok zincirinde Afrika odaklı bir eşler arası kredilendirme projesinin başlatılacağını belirterek, yeni projesini detaylandırdı.

“Bu yıl gerçekleştireceğimiz ve ufukta gerçekten harika olduğunu düşündüğüm bir başka şey de, sonunda Afrika’ya eşler arası kredi verebilmemiz olacak… Tamamen eşler arası yapılan bir stabilcoin ile (Cardano ağında yer alacak bir stabilcoin) Kenya’da blok zinciri tabanlı kimliğe sahip tek proje olacağız.”

Cardano kurucusuna göre, piyasa değerine göre yedinci en büyük blok zincirindeki eşler arası borç verme projesi, ülkeler arasındaki gelir ve servet eşitsizliklerini azaltmaya yardımcı olacak.

“Uzun vadede ve kısa vadede olan şu ki, bunu başarırsanız, kısa vadede milyarlarca dolar değer, gelişmiş dünyadan faiz oranlarının daha yüksek olduğu gelişmekte olan dünyaya gidecek…

Bunu konuşmak bile beni çok heyecanlandırıyor çünkü bu, açığı kapatmamıza ve o tek küresel ekonomiyi yaratmamıza yardımcı oluyor. Zenginlerin ve yoksulların yarattığı iki ekonomisinin aksine.”

Hoskinson ayrıca blok zincirlerin güvenilmez doğasının, teknolojinin dünyaya en büyük katkılarından biri olduğunu söylüyor.

“Bu kapsayıcı sorumluluk kavramı, birinin size söylediği bir şeyi doğrulama yeteneğinizi geliştiriyor. Hayatta, üçüncü taraf bir kuruma gerçekten güvendiğinizi gerçekten öğrendiğiniz, kimlik bilgisinden oy kullanmaya ve paraya kadar o kadar çok şey var ki bunları gerçekten doğrulayamazsınız.

Bitcoin (BTC) bu konuda harika bir örnek. Muhasebe için kapsayıcı sorumluluğa sahip olduğunuz Ethereum, Cardano veya bu kripto para birimlerinden herhangi biri de buna dahil. Sana bir Bitcoin gönderirsem, bana güvenmezsin. Bir düğümünüz var. Kontrol edebilir ve var olduğunu ve çifte harcanmadığını doğrulayabilirsiniz. Dolayısıyla buna kapsayıcı bir hesap verebilir sistem deniyor.”

Hoskinson’a göre, blok zincir teknolojisinin kullanım durumları artık ödemelerin ötesine geçiyor.

“Toplum olarak geri adım atmaya ve kapsayıcı hesap verebilirliği başka ne koruyabilir gibi sorular sormaya başlıyoruz. Tedarik zincirleri örneğinde olduğu gibi, örneğin gıda organik mi değil mi? Güvenli mi değil mi? İçtiğim su güvenli mi değil mi? Bu tür şeyler. Tıbbi bilgiler, kimlik bilgileri, oylama bilgileri, elinizde ne varsa. Arazi – mülkün gerçekten size ait olduğunu nasıl bilebilirim? Bu tür şeyleri sormaya başlıyoruz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.