Bugün Genesis Blok Günü! Bitcoin Anahtarları Nerede Saklanıyor?

0

Bugün, Bitcoin blok zincirinin 2009’da başlangıcını belirleyen Genesis blok’un yıldönümü. Bitcoin’cilerin bu günü kutlamak için çok fazla nedeni olduğunu söylemek mümkün.

İlk olarak Trace Mayer tarafından başlatılan yıllık bir etkinlik olan Proof of Keys ile, parasal egemenliğin Bitcoin’in ethosunun temel bir parçası olduğu ortaya koyuldu. Etkinlikte, Bitcoin için “özel anahtarlarınızı kontrol etmezseniz o tokene sahip değilsinizdir” denildi.

Bu söz, Bitcoin’in kullanıcılara mali durumları üzerinde tam kontrol sağlamak için inşa edildiğini hatırlatıyor.

Parasal Egemenliğin Kurulması

“Kendi özel anahtarlarınızı elinizde tutmanızı istemeyen herkes düşmanınızdır.” Mayer, bu sözü 2019’un açılış etkinliğinde söyledi. Kripto paralarınızı işlemek, takas etmek ve tutmak için başkalarına güvenmenin sonuçları dikkate alınmalıdır. Mali Suçları Uygulama Ağı, milyonlarca insanın mali işlemleri hakkında kapsamlı kişisel bilgileri toplar ve bunların tümü mali kurumlar tarafından kendilerine veriliyor. Bu yıl, anahtarlarınızı kişisel bir cüzdana taşıyarak sahiplenmek daha fazla önem kazanıyor. Bununla birlikte, birçok borsanın gizlilik koinlerini kaldırdığının da dikkat çektiğini görüyoruz.

Casa, 5-7 Ocak tarihleri arasında üç günlük sanal bir konferans olan ilk KeyFest’e ev sahipliği yapıyor. Bu konferansda, her gün yeni bir web semineri, ardından kullanıcılara Bitcoin’lerini farklı şekilde saklayabilecekleri talimatlar verilecek bir atölye çalışması olacak.

Kaynak: coindesk

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın