Bu Meme Coin’de Yakım Çılgınlığı: 2 Katrilyon Daha Dolaşımdan Kaldırıldı!


Son güncellenme : 27.06.2022 - 00:25

  • Dün, popüler bir meme coin topluluğu büyük miktarlarda Baby Doge Coin (BABYDOGE) yakıldı, bu yakımların ardından BABYDOGE fiyatı dün yaklaşık yüzde 14 arttı.

Aktif olarak BABYDOGE yakımı gerçekleştiren ve BabyDoge topluluğunu tarafından yakılan token miktarını takip edebileceği bir izleme platformu olan olan BabyDoge yakımı takip hesabı @babydogeburn_ yakın zamanda paylaştığı bir tweet’te, geçtiğimiz gün birkça saat içerisinde dolaşımdaki toplam arzdan 2.018.896.967.261 Baby Doge Coin’in kaldırıldığını bildirdi.

Topluluğun yeni trendi olan meme token, toplam 3.372 dolar değerinde olmak üzere, 876.668.446.039, 802.206.663.474 ve 341.857.169.748 coin’den oluşan 3 transferde yakıldı.

BabyDoge topluluğu, düzenli token yakımlarıyla dolaşımdaki arzı meme token’ın kıtlaştığı bir dereceye kadar azaltmayı umuyor ve bunun da BABYDOGE fiyatının önemli ölçüde artmasına yardımcı olması bekleniyor.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz gibi, Yakın zamanda sıklığı artan bir yakım döngüsüne giren topluluk, Shiba Inu’nun (SHIB) efsanevi yakımlarını takip ederek BabyDoge meme coin’lerini harcanamayan cüzdanlara kilitliyor. Yakımların diğer popüler meme coin’e olan etkisine bakmak gerekirse, topluluk geçen yıldan beri günlük ve haftalık bir şekilde düzenli yakımlar yapmasına rağmen, bu durum SHIB fiyatını henüz olumlu yönde etkilemiş değil.

Bu yakımların ardından BabyDoge fiyatı yüzde 13’ten fazla arttı ve 0,000000001699 dolar seviyesine kadar ulaştı. Yazım sırasında ise popüler meme coin, CoinMarketCap verilerine göre 0,000000001671 dolardan işlem görüyor.

KoinFinans tarafından daha önce bildirildiği üzere, bu haftanın başlarında, BabyDoge ordusu şaşırtıcı bir şekilde köpek token’larının 14.2 katrilyonunu yakmış ve meme coin Binance Smart Chain balinaları arasındaki en popüler akıllı sözleşmeler listesinde yerini almıştı.

Bu devasa yakımlar, ekibin dolaşımdaki arzı daha da azaltmak için 50 katrilyon BabyDoge’u yakma planlarının bir parçası olarak meydana geliyor.

babydoge token

BabyDoge topluluğu token yakımlarının hızlandırılması için oy kullanıyor ve ekip mevcut arzı 50 katrilyon daha azaltmaya çalışıyor. Meme coin’in ilk doğum gününü daha özel kılmak için planlanan etkinliklerin parçası olarak ekip, Ethereum’da 50 Katrilyon BabyDoge token’ın yakımını gerçekleştirmek için Snapshot üzerinde bir topluluk önerisini başlatmış ve topluluğa; “Hepsi aynı anda yakılsın, 2 Aylık bir süreç içerisinde yakım yapılsın ve Hayır yakım yapılmasın seçeneklerini sunarak Babydoge yakımı konusunda oy kullanma şansı vermişti.

En son yapılan güncellemeye göre 2 katrilyondan fazla oy kullanılan oylamada, oyların yüzde 91’inden fazlası yakımın gerçekleşmesi lehinde kullanıldı. Oylamanın 28 Haziran’da bitmesi bekleniyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Utoday
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?