SHIB’in Kaderini Değiştirecek Tarih Belli Oldu!

  • Unification Foundation geliştiricisi, toplulukla, Shiba Inu’nun merakla beklenen Katman-2 çözümü Shibarium hakkında önemli haberleri paylaştı.

Shiba Inu’nun Katman-2 çözümü olan Shibarium’un geliştirilmesinin arkasındaki kuruluş olan Unification Foundation, bugün Medium bloglarında Unification ekibinin geliştirmekte olduğu üçüncü taraf projeler ve Shibarium’un kendisi hakkında kapsamlı bir gönderi paylaştı.

Platform Layer-2 blockchain projesi Shibarium için halka açık beta test ağının 2022’nin üçüncü çeyreğinde başlayacağını duyurdu.

Bugün yapılan duyuruya sayesinde Shibarium’un özel alfa test ağının haftalardır herhangi bir sorun yaşamadan sessizce ve başarılı bir şekilde çalıştığı ortaya çıktı. Geliştiriciler, projeyi halka açık test için kullanıma sunma zamanının geldiğini düşünüyor:

“Shibarium Public Beta TestNet’in, çok beklenen IBC/Gravity/wFUND güncellemelerini içeren FUND TestNet yükseltmesiyle aynı zamana denk gelecek şekilde 3. çeyrekte dağıtılması planlanıyor.” 

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, şu anda ekibin en büyük çabası ve dikkati, dahili Shibarium cüzdanının geliştirilmesine odaklanıyor. Geliştiricilere göre, cüzdanın Katman-1 ve Katman-2 arasında varlık hareketini, stake etme olanağını ve gelecekte ShibaSwap’ın da uygulanabilmesi yeteneğini sağlayabilen “her şey dahil” bir uygulama olması amaçlanıyor.

Shibarium

Shibarium’un uzun süreli geliştirme süreci ekip tarafından platformu sağlam, güvenilir ve kanıtlanmış bir temel üzerine inşa etme ihtiyacı ile açıklandı. Bu amaçla Unificiation, xFUND ve Oracle of Oracles gibi kendi çözümlerini kullanıyor. Bu araçlar aynı zamanda Woof Work pazar yerini oluşturmak için de kullanıldı.

Yazarlara göre, 2022’nin üçüncü çeyreğine kadar yapılması planan Shibarium Pulic Beta TestNet, kullanıcıların ve geliştiricilerin, doğrulama süreci de dahil olmak üzere projeyi nihayet test etmelerine ve değerlendirmelerine olanak tanıyacak.

Rehber İçeriği

SHIB’in kullanılabilirliği artacak

Shiba Inu projesinde yer alan kilit kişilerden biri olan Shytoshi Kusama’nın birkaç hafta önce Shibarium’un piyasaya sürüleceğini ima etmesinden ve sosyal ağlar, yaklaşan proje hakkında açıklamalar ve daha fazla bilgi talep eden hayranlar ve holder’larla dolup taştı. Şu anda mümkün olan en büyük kullanım örnekleri olmadan dolaşımdaki çok sayıda SHIB ve çok aktif bir hayran kitlesi göz önüne alındığında, Shibarium gerçekten beklemeye değer bir ve Shiba Inu için oyunu tersine çevirebilecek bir etkinlik.

Shibarium ile ilgili beklentiler

Herkese açık testler için Shibarium’un kullanıma sunulmasıyla birlikte, özellikle doğrulama sürecine katılan kişilerin ağ ile tam olarak etkileşime girmesine izin verilecek.

“Genel Beta TestNet, tarafların doğrulama süreci de dahil olmak üzere ağ ile tam olarak etkileşime girmesine izin verecek.”

Bu arada Shibarium, Shiba Inu’nun sadece bir meme kripto para biriminden daha fazlası olduğunu gösterecek projeler arasında en kritik girişimlerden birisi olarak yer alıyor.

Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen L2 ağının, ETH ölçeklendirme platformu Polygon ile aynı yeteneklere sahip olması bekleniyor.

Shibarium piyasaya sürüldüğünde; Shiba Inu geliştiricileri Shiboshi, yakında çıkacak olan Koleksiyon Kart Oyunu (CCG) ve metaverse projesi de dahil olmak üzere SHIB ile ilgili tüm projeleri Layer-2 ağına taşıyacak.

SHIB holder sayısı artmaya devam ediyor

Yakın tarihli bir rapora göre, Shiba Inu sahiplerinin toplam sayısı her geçen dakika artıyor ve şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak iki milyona yaklaşıyor. Kaynağa göre, toplam sayıya son bir saatte 1.064 yeni SHIB kullanıcısı katıldı.

@letsburnshiba Twitter hesabı tarafından yayınlanan verilere göre, Shiba Inu meme token’ını tutan cüzdan sayısı yine artış gösterdi. Tweet’e göre, şimdiye kadar toplam SHIB sahibi sayısı 1.989.215’e ulaştı. Bu, sadece bir hafta içinde 1.182.817’lik holder sayısından yaklaşık bir milyonluk bir büyümeye işaret ediyor.

Bu, bu dijital varlığa uzun vadeli ilginin sabit kaldığını ve ikinci en popüler meme token’ının son zamanlardaki büyük fiyat düşüşüne rağmen büyümesini sürdürdüğünü gösterebilir.

SHIB, balinaların en büyük holdingi olarak yerini geri aldı

Ethereum ve BNB Chain’dekiler de dahil olmak üzere çeşitli zincirlerdeki en büyük 100 cüzdanı izleyen WhaleStats web sitesine göre, Shiba Inu yine USD değerine göre en büyük token olarak tekrar yerini aldı.

Ethereum balinalarının SHIB varlıkları tekrar 500 milyon dolar seviyesinin üzerine çıktı. Bu yazı itibariyle, balinalar ellerinde 525.200.856 dolar değerinde Shiba Inu bulunduruyor. Bu miktar 48.674.778.127.896 Shiba Inu’ya denk gelirken, token’lar balinaların portföyün yüzde 13.55’ini temsil ediyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.