Bu Meme Coin’de %8.220’lik Faaliyet Artışı: Yükseliş Gelecek mi!

Beklenmedik bir gelişme olarak Dogecoin (DOGE) bu ay günlük işlem aktivitesinde şaşırtıcı bir artış kaydetti.

Sadık ve hevesli topluluğuyla bilinen, kripto para birimi, günlük işlemlerde %8.220’lik bir artışa tanık oldu. Geçtiğimiz Cumartesi günü yaklaşık 25.000’den 2,08 milyon zirvesine fırladı.

Faaliyetlerdeki bu şaşırtıcı sıçrama birçok yatırımcının ve trader’ın kafasını karıştırdı. Dogecoin’in işlem aktivitesindeki dramatik artış, son fiyat performansıyla tam bir tezat oluşturuyor.

Son 20 gündür, meme coin, düşük işlem hacimleri ve likidite ile boğuşarak görünüşte yatay hareket ediyor. Dogecoin son üç aydır istikrarlı bir düşüş trendinde ve yerel zirvesine kıyasla %54 değer kaybetti.

Fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçen bir momentum osilatörü olan göreceli güç endeksi (RSI) Dogecoin için 41 seviyesinde bulunuyor. Bu rakam genel olarak mevcut trendin devam edeceğini gösteriyor. Dogecoin etrafında süregelen düşüş hissiyatını daha da güçlendiriyor. İşlem aktivitesi ve fiyat performansı arasındaki bu farklılık, ani yükselişin nedeni hakkında sorulara yol açmaktadır. Potansiyel nedenler, piyasa duyarlılığındaki önemli bir değişimden koordineli balina faaliyetine ve hatta ağ testine kadar uzanan çok sayıdadır.

İşlem hacmindeki ani bir artışın her zaman fiyat artışı anlamına gelmediğini unutmamak önemlidir. Bir kripto paranın değerinin değişen faktötlere göre etkilenmesi mümkün. Piyasa duyarlılığı, düzenleyici haberler ve teknolojik gelişmeler dahil olmak üzere sayısız faktör saymak mükün. Dogecoin’in durumunda, faaliyetlerdeki artış merak uyandırmış olsa da, bir fiyat artışına yol açmadı.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.