Bu Meme Coin WordPress’e Geldi: Milyarlarca Kullanıcıya Ulaşabilir!

Dogecoin artık 455 milyondan fazla WordPress web sitesi tarafından “Easy Dogecoin Gateway” aracılığıyla kabul edilecek.

Dogecoin Foundation’da UX/UI uzmanı ve grafik tasarımcısı olan DogeDesigner’ın yaptığı bir açıklamaya göre, milyonlarca WordPress web sitesi artık “inevitable360” olarak bilinen Dogecoin (DOGE) geliştiricisi tarafından oluşturulan WooCommerce eklentisi “Easy Dogecoin Gateway”i kullanarak Dogecoin’i kabul edebilecek.

Eklenti, WordPress web sitelerinin herhangi bir üçüncü taraf ödeme işlemcisine, bankaya veya ek ücrete ihtiyaç duymadan yalnızca Dogecoin adreslerini kullanarak Dogecoin ödemelerini kabul etmesine olanak tanıyacak. Eklenti ayrıca QR kodları oluşturmak için Google API’sini ve fiat parayı Dogecoin’in mevcut fiyatına dönüştürmek için CoinGecko API’sini kullanacak.

WordPress’in 2021 itibariyle 455 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanıldığı ve sayının gün geçtikçe arttığı göz önüne alındığında, bu durum Dogecoin’in kabulü için oldukça olumlu bir hamle olarak görülebilir.

doge

[irp posts=”54464″ name=”Dev Balinalar Bu 7 Altcoin’in Peşinde: Sessiz Sedasız Biriktiriyorlar!”]

Dogecoin benimsemesi ve kullanım örnekleri

Son aylarda, Dogecoin kullanım durumları hakkında çok sayıda tartışma su yüzüne çıktı. Bu tartışmalara karşılık ise Dogecoin Vakfı, tek amaçlarının Dogecoin’i mal ve hizmetlerin ödenmesi için küresel para birimi haline getirmek olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan haberlere göre DOGE, BIG3 ligi basketbol takımı Aliens’in kontrol hissesini satın almak için kullanıldı. Dogecoin cüzdanı MyDoge’un kurucusu Bill Lee, Aliens için yalnızca DOGE kullanarak non-fungible token (NFT’ler) satın aldı ve karşılığında BIG3 ekibinde kontrol hissesi teklif etti. Anlaşmanın bir parçası olarak, MyDoge/Dogecoin markası Aliens takım formalarında ve ayrıca Big3 etkinliklerinde ve yayınlarında yer alacak.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde daha fazla işletmenin Dogecoin’i kabul etmesi halinde meme coin’in daha fazla kullanılabilirlik kazanacağını belirtti. Milyarder ayrıca, yaratıcılara Dogecoin ile bahşiş vermenin “harika” olacağını söyleyerek, bahşiş vermenin kullanım örneği olarak iyi bir seçenek olduğunu belirtti. Web3 sektöründeki olası kullanım durumlarına rağmen Musk, meme coin ile Ethereum ve Bitcoin arasındaki bir köprünün ise gereksiz olduğunu iddia ediyor.

Dogecoin geliştiricisi Shibetoshi Nakamoto ise Dogecoin için en kolay ve en iyi kullanım durumunun bahşiş olduğuna inanmaya devam ettiğini belirtti.

Kripto piyasasındaki kan banyosunu takip eden meme kripto para birimi Dogecoin (DOGE), son 24 saatte yüzde 4’ün üzerinde bir düşüşle 0.124 dolardan işlem görüyor. Geçtiğimiz yılın mayıs ayında 0,73 dolardaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 83 düşük bir seviyede bulunan DOGE, CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri açısından en büyük 12. kripto para birimidir.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.