Bu Meme Coin Dogecoin’i Geride Bıraktı!

Popüler meme coin’lerden birisi önde gelen sosyal medya platformu Twitter’da takipçi sayısı bakımından Dogecoin‘i geride bırakmayı başardı. Peki sıradaki hedef fiyat açısından bir atak yapmak mı? İşte detaylar.

Haber hazırlanırken, Shiba Inu‘nun resmi Twitter hesabı 3,44 milyon takipçiye sahipken, Dogecoin’in 3,43 milyon takipçisi bulunuyordu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, resmi Twitter hesabı, dönüm noktasının kutlanmasında “şimdiye kadarki en iyi topluluk” için bir destek ve teşekkür mesajı yayınladı.

Popüler bir Twitter analiz aracı olan FollowerAudit’e göre, Shiba Inu takipçilerinin yaklaşık %10’u sahte hesaplardan oluşuyor. Dogecoin’in takipçilerinin ise yaklaşık %8,7’si sahte hesaplardan oluşuyor. Öncümeme madeni coin ayrıca Shiba Inu’ya kıyasla daha aktif takipçiye de sahip gibi görünüyor. Hatırlanacağı üzere, Shiba Inu, Kasım ayında Twitter takipçi sayısı açısından Ethereum’u geride bırakmıştı.

Öncü kripto varlık Bitcoin, toplam 5,4 milyon takipçisi ile liderliğini koruyor. Söylentiye göre, hesap, 2019’da tartışmalı hard fork ile bağlantılı tüm tweet’leri gizemli bir şekilde silmeden önce Bitcoin Cash savunucusu Roger Ver tarafından yönetiliyordu.

Solana (SOL) ve Polygon (MATIC), Twitter’daki en popüler kripto para birimleri arasında yer alıyor ve ikisinin de bir milyondan fazla takipçisi bulunuyor.

Özellikle, bir başka popüler Dogecoin benzeri meme coin olan Baby Doge, 1,4 milyon takipçiye sahip.

Tüm bu gelişmeler sürerken Shiba Inu, piyasa değeri açısından Dogecoin’i yeniden geride bırakmak için bir hazırlık yapıyor olabilir.  Shiba Inu’nun fiyatı Pazar günü %30’dan fazla artarak CoinMarketCap’te Avalanche ve Polygon’u geçerek 12. sıraya yükselmesini sağladı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.