Şubat 18, 2022

Bu Gelişme Coinbase’in XRP’yi Yeniden Listeleme Söylentilerini Alevledi!

  • Coinbase’in önemli miktarda XRP’yi transfer etmesiyle birlikte, topluğun bazı üyeleri yakında gerçekleşebilecek olası bir yeniden listeleme hakkında spekülasyon yapmaya başladı.

Kripto izleme botu olan Whale Alert, XRP‘yi kripto borsaları arasında hareket ettiren birkaç büyük işlem tespit etti. Amerika Birleşik Devletleri merkezli halka açık bir platform olan Coinbase de bu borsalardan biriydi.

Ripple’a bağlı kripto para biriminin önemli bir miktarı hareket ettirildiği için, bazı XRP destekçileri, yakında gerçekleşebilecek olası bir XRP yeniden listelemesi hakkında spekülasyon yapmaya başladılar.

Coinbase tarafından 89 milyon XRP taşındı

Yukarıda belirtilen kripto takip platformu Whale Alert, 208.6 milyon XRP token’ın taşındığı beş büyük işlem tespit etti.

Coinbase buradaki işlemlerden ikisinden sorumluydu ve iki işlemde toplamda 88.6 milyon XRP’yi hareket ettirdi. Kripto para birimi bir Coinbase cüzdanından diğerine aktarıldı.

Biraz geriye gitmek gerekirse; Coinbase, SEC’in Aralık 2020’nin sonlarında Ripple Labs’a dava açmasının ardından Ocak 2021’de XRP ticaretini askıya alan ilk kripto para birimi borsası oldu. Düzenleyici kurum, SEC’in kayıt dışı bir menkul kıymet olduğununu iddia ettiği XRP’yi sattıkları için Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Christopher Larsen’e dava açmıştı. Dava bugü bile tüm hızıyla devam ediyor.

Bazı yorumcular, Coinbase tarafından dahili cüzdanlar arasında gerçekleştirilen bu XRP transferlerinin Coinbase’in XRP ticaretine devam etmeye hazır olabileceğini gösterdiğini belirtti.

“XRP’yi bir soğuk cüzdandan borsaya geri taşımak, yeniden listelemeye hazırlanın.”

Borsa, XRP çiftlerinin ticaretini askıya aldığı 2021’in başlarından bu yana, müşterilerin XRP’yi platformdaki cüzdanlarında saklamalarına ve coin’i diledikleri gibi yatırmalarına ve çekmelerine izin veriyor.

Borsalar ve ODL koridorları tarafından 120.3 milyon XRP aktarıldı

Diğer üç XRP işlemi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Bittrex kripto ticaret şirketi tarafından Meksika kripto unicorn’u Bitso’ya ve Avrupa’daki Bitstamp kripto ticaret şirketine yapıldı.

Bittrex, 20.000.000 XRP’yi Bitso’ya kaydırdı. Yine aynı platform ardından aynı miktarda parayı Bitstamp’a gönderdi. Her iki borsa da kendi bölgelerinde – Latin Amerika ve AB’de Ripple ODL koridorları olarak hizmet ediyor.

Son olarak, Güney Koreli Bithumb borsası tarafından dahili olarak 89.000.000 XRP transfer edildi. Mevcut XRP/USD döviz kurunda, transfer edilen XRP’nin toplam tutarı ise 160.622.000 dolar.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.