Bu Altcoin’de Önemli Desteğe Dikkat, Riskten Kaçınabilirsiniz!

0
Bu Altcoin'de Önemli Desteğe Dikkat, Riskten Kaçınabilirsiniz!

Bitcoin fiyatı 21.600 dolar seviyesinde reddedildi. 21.500 dolar ve 23.200 dolar seviyeleri güçlü direnç seviyeleri olarak yer alıyordu ve Bitcoin ilk dirençte başarısız oldu. Bu, altcoin piyasasında da bir düşüşü tetikledi. Solana (SOL) 39 dolara kadar yükseldi ancak yeniden bir düşüş kaydederek. 33,8 dolar ve 31,8 dolar seviyelerinde bir miktar destek buldu. Peki alıcılar bu seviyeleri savunabilir mi?

Solana Bir Saatlik Fiyat Grafiği

Solana

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, Geçtiğimiz hafta, 36 dolar ve 25,86 dolar, dikkat edilmesi gereken kilit yükseliş ve düşük seviyeler (beyaz noktalı) olarak yer alıyordu. Geçtiğimiz birkaç gün içinde, yükseliş trendinin başlatılabileceğini göstermek için yüksek salınım kırıldı.

Bu yükseliş piyasası yapısı kırılmasını, 33,78 dolarda (turuncu) oluşan daha yüksek bir düşük ve 41 dolarlık dirence doğru bir itme izledi. Ancak, bu hareket 39 dolar işaretini temizleyemedi.

Haber hazırlanırken, fiyat bir kez daha 34 dolar alanına düşmüştü. 33,78 doların altında bir kapanış, daha fazla düşüş ve 31,8 dolar destek seviyesinin test edilmesiyle sonuçlanabilir.

SOL Değerleri

RSI, fiyat 36 doların altına düştüğünde nötr 50 çizgisinin altına geriledi ve nötr 50’yi de direnç olarak yeniden test etti. Paralel hatlarda, OBV de son iki günün trend çizgisi desteğinin altına düştü. Bu, son işlem saatlerinde satış baskısının arttığı anlamına geliyor.

RSI, güçlü düşüş baskısına işaret eden 40 işaretinin de altına geriledi. Ancak bunun saatlik grafikte gerçekleştiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Daha yüksek zaman dilimleri, momentumun henüz düşüş eğilimi göstermediğini belirtiyor.

Sonuç olarak piyasa yapısı yükselişini bir şekilde korudu. 36 dolar seviyesi kırılmış olsa da, bir önceki yüksek seviye olan 33,78 dolar hala oyunda. Bu seviyenin altında bir günlük kapanış gerçekleşene kadar, SOL fiyatının toparlanıp 40 dolara doğru başka bir adım atması mümkün olabilir.

Öte yandan, 19.800 dolar seviyesi Bitcoin için güçlü bir destek seviyesi. Bitcoin bu seviyenin altına düşerse Solana’da aşağı yönlü hareket edebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın