Bu Altcoin Şaşırttı: “BTC’den Daha İyi Performans Gösterdi!”

Blockchain teknolojilerinde zincirin hesaplama gücü en önemli avantajlardan birisi olarak kabul edilmektedir. Bu özellik bir anlamda piyasa katılımcılarını ağdan yararlanmaya ve kârlı olanaklar aramaya sevk eder. Ripple ise bu konuda önemli bir veri kaydetti.

Daha fazla işlemi destekleyebilen ölçeklenebilir blockchain’ler muazzam bir genişleme kaydetti. Bu genişlemede ise iki istisna olarak Bitcoin ve Ethereum vardı. Ancak Ripple bu alanda bu öncülleri geride bırakmayı başardı.

CryptoCompare verilerine göre, Nisan 2021’den bu yana Ripple’ın yerel token’ı XRP çok daha yüksek işlemler kaydetti. Haziran ayında işlemler, düşüş piyasasının ortasında en yüksek seviyeye ulaştı.

Bitcoin, Haziran ayında yalnızca 7,52 milyon işlem kaydederken, Ethereum 29,7 milyon ile çok daha yüksek işlem kaydetti. Öte yandan, XRP’nin işlemleri, 40,3 milyon işlem kaydederek, bu iki rakibinden çok daha yüksekte kalmayı başardı.

Ripple

Ripple artan bir işlem sayısına sahip olsa da, Bitcoin ve Ethereum daha fazla işlem ücreti kazandı. Nisan ayında Ethereum yarım milyar dolardan fazla ücret toparlarken, Haziran ayında 200 milyon dolara kadar geriledi. Bitcoin ise 11.5 milyon dolar değerinde ücrete kazandı ve XRP geçen ay 16.142 dolarla çok daha uzak sayılardaydı.

Ripple, Hala Bir Yatırım Varlığı Değil

Yaşanan tüm gelişmeler, XRP’nin geçen ay %40 düşüşünü engelleyemedi ve sonuç olarak işlem ücretlerinin çok daha ucuz olmasına neden oldu. Ancak grafiklere göre XRP, 18 ayın en düşük seviyesine ulaşan piyasa değeri nedeniyle bir yatırım varlığı olarak işlem göremiyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, devam eden SEC ve Ripple davasında çok az ilerleme kaydedilmiştir. En son gelişme, SEC’in uzman görüşünü reddetme veya kısıtlama konusundaki yeni talebidir. Ripple, dilekçeyi benzer bir koşulda kabul etti ve daha fazla bilgi bekleniyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coinpedia


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.