“Blockchain Güven Merkezi Olacak”

Dünya Ekonomi Formu (WEF) Blockchain başkanı Sheila Warren, Blockchain ve Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamayı 31 Mayıs da cointelegraf’a yaptı.

Blockchain Güven Sorununu Çözecek

Warren dünya da artmakta olan güven sorununun çözümü blockchain olacaktır dedi. Warren özellikle kamuda meydana gelen sorunun cok daha önemli olduğunu söyledi. Çünkü kamudaki güven sorunu daha büyük etkilere yol açabilir. Warren eğer doğru kullanılabilir ise blockchain aşınan güveni tamamen yerine getirecektir dedi. Ayrıca Warren şöyle ekledi:

Bu teknoloji sayesinde üçüncü taraflar, olayın içine girip neler olup bittiğini denetlemelerini sağlayacak bilgilere erişim sağlayabilir. Bu durumun kurumlara olan güveni yeniden sağlayacağına inanıyorum

Bitcoin ve blockchain ilişkisi

Dünya Ekonomi Formu Blockchain ve dağıtık teknolojiler başkanı Sheila Warren’ Bitcon hakkında da ilginç şeyler söyledi. Warren uzun bir süre Bitcoin ve Blockchain arasındaki ilişkiyi anlamadığını ve ikisinin arasında bir bağlantı olduğunu bilmediğini söyledi. Yatırım ile alakalı sorulan soruya ise bir miktar Bitcoinin olduğunu söyledi.

Warren ayrıca Dördüncü Sanayi Devrimi Kuruluna da değindi. Warren gelişen ve hayatımıza giren blockchain, drone, nesnelerin interneti, yapay zeka, otonom araçlar gibi teknolojilerin denetlenmesinin cok iyi düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.