Bitmex CEO’su Arthur Hayes: “Bitcoin Boğa Piyasası Gerçek”

Lider kripto para birimi Bitcoin bu hafta 7.200 dolar seviyelerine düştükten sonra tekrardan yükselişe geçerek 8.000 dolar seviyelerini denemeye başladı. Şimdi ise gözler bu hafta açıklanacak olan Bitcoin ETF haberine döndü. VanEck tarafından yapılan ETF başvursunun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından bu hafta Salı günü açıklanması bekleniyor ve ortalıkta dolaşan bilgilere göre ETF’nin onaylanacağı yönünde.

ABD’li ünlü avukat Jake Chervinsky geçtiğimiz günlerde bir tweet ile SEC’in beklemekte olan iki Bitcoin ETF kararı vermesi beklenirken Bitwise’nin başvurusunda uzatma yapıp VanEck’in başvurusunda açıklama yapmamasının ‘tuhaf’ olduğunu belirtmişti.

Bu karışıklı piyasayı genel olarak etkisi altına aldı ve birçok kişi gözünü SEC’in vereceği karara çevirdi.

ABD’li ünlü avukat Jake Chervinsky de geçtiğimiz günlerde attığı bir tweet ile SEC’in hali hazırda iki Bitcoin ETF kararı vermesi beklenirken Bitwise konusunda erteleme yapıp VanEck konusunda açıklama yapmamasının ‘garip’ olduğunu vurgulamıştı. Büyük kripto para borsalarından olan BitMex’in CEO’su Arthur Hayes de piyasa hakkında yaptığı bir açıklama ile boğa piyasasının ‘gerçek’ olduğunu dile getirdi. Bitcoin’in 7.000 dolar seviyelerinin altına düşüş yaşadığını söyleyen Hayes, bundan birkaç gün sonra tekrardan yükselişe geçerek 8.000 dolar üzerine çıktığının ve Haziran ile Eylül ayı Bitcoin vadeli işlemleri sözleşmelerinin vadesinde beklenen spot fiyattan daha yüksekte olacağını (contango) vurguladı.

Kısaca ETF nedir?

ETF’nin açılımı, Exchange-Trade Fund, yani Borsada işlem gören fon veya borsa yatırım fonu. Kısaca açıklamak gerekirse bir fon, bir emtia veya bir varlık sepeti endeksini izleyen pazarlanabilir güvencedir. Ortak bir fonla (hissedarlar tarafından finanse edilen, profesyonel olarak yönetilen yatırım programı) benzer şekilde hizmet vermek yerine, ETF’ler borsada işlem gören diğer şirketlerin veya varlıkların yanında ortak bir hisse senedine benzer şekilde işlem görmesidir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.