Bitcoin’in Yükselişi Devam Edecek mi?

0

Bitcoin Türkiye saati ile 12:30’da 10.100 dolar civarında seyrediyor. Dün dört haneli rakamlara sert düşen Bitcoin, 50 günlük ortalaması test etti ve ordan aldığı tepkiyle kendini psikolojik sınırın üstüne çıkardı. Bitcoin’de gerçekleşen bu artış piyasaya olumlu yansıdı ve ilk yirmide bulanan para birimleri içinde ışık yeşile döndü. Bu akımın dışında kalan BitTorrent ve Tron tokeni oldu.

Bitcoin Yükselişe geçti

Bitcoin dün sert bir şekilde düşerek 9.400 olan destek noktasını test etmeye yaklaşmıştı. Daha sonra 50 günlük ortalamasından aldığı tepki ile yükselen Bitcoin 10.000 dolar seviyesinin üstüne kendini attı. Dün paylaştığımız analizde Bitcoin’in bir miktar düşeceğini ve ondan sonra tekrar yükseleceğini yazmıştık kısaca. İlk aşamayı geçtik gibi duruyor.

Peki Bitcoin Fiyatının Olası Senaryosu

Bitcoin ortalama noktasından aldığı tepkiyle kendini beş haneli rakamlara taşıması ve psikolojik sınırın üstüne çıkması olumlu bir haber. Şimdi Bitcoin için iki senaryo var bunların birisi olumlu biri olumsuz bir senaryo olumlu senaryodan başlayacak olursak. Bitcoin’in yeni hedefi 11.700 ve ondan sonra da gelen hedef 13.400 olacaktık. 11.700 direnci muhakkak daha çok zorlayacaktır ama bu direncin kırılması hâlinde 13.400 daha kolay ulaşılacak bir hedef halini alır.

Olumsuz senaryoda ise 9.400 çok kilit bir rol oynuyor. Bitcoin 9.400 fiyatında güçlü bir destek tutuyor bu desteğin kırılması durumunda Bitcoin 8.800 dolara ve ordan daha da aşağıya inebilir.

Peki muhtemel senaryo hangisi. İki ihtimalin de muhtemel olması ile birlikte biz koinfinans ekibi olarak bir haftadır Bitcoin fiyatı için olumlu bakış açısı geliştirdik. Nitekim bunun sonuçlarını da almaya başladık. Bitcoin’in 10.100 ile 10.400 fiyatları arasında biraz uzun beklemesi olumlu senaryoyu güçlendirecek bir hareket olur.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın