Bitcoin’in Yükselişi Devam Edecek mi?

Bitcoin Türkiye saati ile 12:30’da 10.100 dolar civarında seyrediyor. Dün dört haneli rakamlara sert düşen Bitcoin, 50 günlük ortalaması test etti ve ordan aldığı tepkiyle kendini psikolojik sınırın üstüne çıkardı. Bitcoin’de gerçekleşen bu artış piyasaya olumlu yansıdı ve ilk yirmide bulanan para birimleri içinde ışık yeşile döndü. Bu akımın dışında kalan BitTorrent ve Tron tokeni oldu.

Bitcoin Yükselişe geçti

Bitcoin dün sert bir şekilde düşerek 9.400 olan destek noktasını test etmeye yaklaşmıştı. Daha sonra 50 günlük ortalamasından aldığı tepki ile yükselen Bitcoin 10.000 dolar seviyesinin üstüne kendini attı. Dün paylaştığımız analizde Bitcoin’in bir miktar düşeceğini ve ondan sonra tekrar yükseleceğini yazmıştık kısaca. İlk aşamayı geçtik gibi duruyor.

Peki Bitcoin Fiyatının Olası Senaryosu

Bitcoin ortalama noktasından aldığı tepkiyle kendini beş haneli rakamlara taşıması ve psikolojik sınırın üstüne çıkması olumlu bir haber. Şimdi Bitcoin için iki senaryo var bunların birisi olumlu biri olumsuz bir senaryo olumlu senaryodan başlayacak olursak. Bitcoin’in yeni hedefi 11.700 ve ondan sonra da gelen hedef 13.400 olacaktık. 11.700 direnci muhakkak daha çok zorlayacaktır ama bu direncin kırılması hâlinde 13.400 daha kolay ulaşılacak bir hedef halini alır.

Olumsuz senaryoda ise 9.400 çok kilit bir rol oynuyor. Bitcoin 9.400 fiyatında güçlü bir destek tutuyor bu desteğin kırılması durumunda Bitcoin 8.800 dolara ve ordan daha da aşağıya inebilir.

Peki muhtemel senaryo hangisi. İki ihtimalin de muhtemel olması ile birlikte biz koinfinans ekibi olarak bir haftadır Bitcoin fiyatı için olumlu bakış açısı geliştirdik. Nitekim bunun sonuçlarını da almaya başladık. Bitcoin’in 10.100 ile 10.400 fiyatları arasında biraz uzun beklemesi olumlu senaryoyu güçlendirecek bir hareket olur.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.