Bitcoin’in, Olası Fiyat Senaryoları ve Günlük Analizi

Bitcoin Türkiye saati ile 09:30’da 9.700 dolar civarında seyrediyor. Gece saat 03:00 civarlarında tekrar 10.000 doların altına gerileyen Bitcoin psikolojik sınırın altında. Bitcoin son bir kaç gündür aynı koridor içinde aşağı ve yukarı yönlü hareketlerde bulunuyor. 9.400 dolar ile 10.500 dolar seviyelerinde gidip gelen fiyat tam bir yükseliş veya düşüş evresine girmiş değil. Peki bu sıkışıklık nasıl son bulacak?

TCMB Etkisi

Dün TCMB yaptığı toplantıda 425 puanlık sert bir faiz indirimine gitti . Bundan kaynaklı 5.75 bandına gelen dolar sonra tekrardan gevşeyerek 5.69 bandına geriledi. Bitcoin’de TL bazında bundan kaynaklı değişimler olsa da dolar bazında da sık sık sık değişimler yaşandı. İleri yönlü bir hareket başlamışken sert geri dönüşler veya geri yönlü bir hareket başlamışken sert düşüşler yaşandı. Peki Bitcoin’in dar alanda bu kadar oynak olmasının sebebi ne?

Bitcoin için son bir kaç gündür yaptığımız analizlerde bir miktar düşüşten sonra yükselişin geleceğini söylemiştik. Bu analizden sonra 9.400 dolar desteğine dayanan Bitcoin tekrar yükselmeye başlamıştı. Bizde burdan ilk evrenin gerçekleştiğini yazmıştık. Daha sonraki analizimizde Bitcoin’in yükselme senaryosunun ihtimalinin artması için bu alanda bekleme yapması gerekir dedik. Bugün yaptığımız analizde bu aşamanın da geçildiğini görüyoruz. Bitcoin’in güç toplama serüveni devam ediyor.

Olası senaryolar

Olası olumlu senaryoda 11.700 ve 13.400 büyük dirençler olarak karşımıza çıkıyor. Bu büyük dirençlere gelmeden küçük dirençler pek tabi mevcut örneğin 10.500 direnci. Olası olumsuz senaryoda 9.400 noktası cok büyük bir destek Bitcoin için. Bu desteğin yıkılması halinde Fiyat 8.800 dolar bandına gelecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.