Bitcoin’in Günlük Analizi Düşmeye Devam Edecek mi?

Bitcoin, Türkiye saati ile 10:30’da 9.650 dolar civarında seyrediyor. Bitcoin dün öğleden sonra geceye kadar biraz hareketlense de bu etki genel olarak TL’nin değer kaybetmesinden kaynaklı bir etki olmuştu. Dün Geceden sabaha kadar yeniden düşüşe geçen Bitcoin, dün koyduğumuz destek seviyesi olan 9.400 dolara kadar inebilir.

Bitcoin düşmeye devam edecek mi?

Bitcoin 50 günlük ortalamanın hala altında seyrediyor. Buda Bitcoin’i 9.400 seviyelerine çekebilir. Biz çok yüksek oranda bir düzeltme beklemiyoruz. Küçük düzeltmelerden sonra Bitcoin yeniden ayağa kalkacaktır. Çok değil Ağustos ayının başlarında yeniden 11.000 dolar seviyelerini konuşmaya başlayacağımızı düşünüyorum.

Bakkt test işlemlerini duyurmuştu. Bir kaç gün önce Bitcoin’in vadeli işlemleri için test işlemini başlatan Bakkt, Bitcoin’in fiyatında bir etki oluşturmasa da olumlu bir gelişme olarak görünüyor.

TL değer kaybediyor!

Türkiye’de, Amerikan başkanı Donald Trump ve cumhuriyetçi senatörler arasında yapılan Türkiye’ye yaptırım toplantısı, Doların güçlenmesi, ve yarın yapılacak TCMB toplantısı ekonomiyi ilgilendiren başlıca konular. Bu konuların ortak noktası ise kısa vadede TL’nin olumsuz etkilenecek olması. Bundan kaynaklı özellikle Bitcoin’de yükselişler olacaktır. Bu da TL yatırımcısı için olumlu bir hava olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.