Bitcoin’in Fiyatı Düşecek Mi Artacak Mı?

Bitcoin son günlerde koridorda sıkıştı

Bitcoin son üç gündür 12.000 dolar ile 11.000 dolar seviyesinde gidip geliyor. Üç gün önce 13.000 dolar seviyelerini geçen ama orda kalmayı başaramayan Bitcoin şu sıralar düşme eğiliminde. Son yirmi dört saatte 500 dolar değer kaybeden Bitcoin haber yazma saatimizde 11.300 dolar seviyesinde.

Peki Bitcoin bir kaç gündür süren bu dalgalı hareketini nasıl sonuçlandıracak?

Bitcoin 11.700 direncini kırmayı uzun süre denese de hatta bazen kırsa da üstünde kalmayı başaramadı ve 13.400 dolar seviyelerine gelemedi. Uzun süre bu koridorda sıkışan Bitcoin’in bu direnci kıramaması üzerinde baskı oluşturdu ve satışlara sebeb verdi. Bu da haliyle Bitcoin’in düşme eğilimine girmesine olanak tanıdı.

Uzun süre boyunca olumlu bir haber alınamaması, gündemde Amerikan başkanı Donald Trump’ın yaptığı açıklamalar ve buna eklenen Fed açıklamaları olumsuz bir hava yarattı. Buna ek olarak indikatörlerin gösterdiği olumsuzluklar da baskıyı arttırdı. Dün yazdığımız yazıda Bitcoin’in fiyatının 9.200 dolar seviyesine düşmesinin muhtemel olacağından bahsetmiştik. Bitcoin’in bu koridordan uzun süre çıkamaması bu muhtemel düşüşün olasılığını arttıracaktır.

Daha öncede siz değerli okuyucularımız ile paylaştığımız gibi önümüzde Bitcoin’in fiyatını etkileyecek iki olay var. Bunlardan bir tanesi Facebook’un Libra görüşmesi diğeri Bakkt şirketinin vadeli Bitcoin testi. Önümüzdeki hafta gerçekleşecek bu iki olay Bitcoin’i etkileyecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.