Analizler Bitcoin Haberler Manşet

Bitcoin’in Düşüşü Sürecek Mi?

single-image

Bitcoin Türkiye saati ile 12:30’da 11.250 dolar civarında seyrediyor. Dün 12.400 doların altına düşen Bitcoin küçük düşüşlerine devam etti ve 12.300 doların da altına indi. Satış baskısını iyice üstünde hissedecek Bitcoin için yeni bir düzeltme gelebilir.

Bitcoin’in Düşüşü Sürecek Mi?

Bitcoin 12.300 dolar civarına çıktıktan sonra orada tutunamamış ve düşüşe geçmişti. Bu düşüş direkt bir düşüşten ziyade dalgalı şekilde gerçekleşmişti. Bu dalga Bitcoin’de satış baskısını arttırdı ve yeni bir zirvenin gelmesini engelledi.

Bitcoin’in şu anda ki verileri gayet sağlıklı gözüküyor. Bu sağlıklı veriler yakın zamanda bir boğa sezonunun habercisi olabilir. Ama düzeltmeden sonra gelecek bir boğa sezonunun.

Evet, dün yaptığımız analizde de belirtmiştik. Bitcoin’in bir düzeltme yapma ihtimali yüksek görünüyor. Bu yüzden Bitcoin 10.500 dolar noktasına bulunan desteğe kadar bir çekilme yaşayabilir. 11.400 dolar civarında bulunan kritik desteğin yıkılması bu ihtimali güçlendirdi.

Bitcoin Türkiye borsalarında halen daha bir düşüş yaşamış değil. Son üç gündür 63.000 TL civarında seyrediyor. Haberi yazma saatimizde Paribu borsasında Bitcoin 64.480 TL olarak işlem görüyor. Bunun nedeni ise Bitcoin’in düşmesine rağmen yükselen dolar kuru. Dolar ülkemizde iki günde yaklaşık olarak 10 kuruşluk bir yükseliş yaşadı. Bu yükseliş de Bitcoin’in düşüşünü telafi etti.

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz