Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi?

0
415

Bitcoin son 24 saatte tabiri caizse roketledi. Cuma günü 7.400 dolar civarında olan Bitcoin, bugün sabah saatlerinde 10.300 dolara kadar yükseldi. Daha sonra küçük bir düzeltme hareketi ile 9.600 dolara demir attı.

Bitcoin Türkiye saati ile 09.00’da 9.600 dolar civarında seyrediyor. Daha önce yaptığımız analizde Bitcoin’in bir boğa hareketine imza atması için düzeltme yapmasının şart olduğunu vurgulamıştık. Bu düzeltme hareketi 7.400 dolar civarında gerçekleşti. Biz 6.900 dolar olan, ana destek noktasına geleceğini düşünüyorduk ama öyle olmadı. Bitcoin bu kadar düzeltme yeter dedi ve roketi ateşledi.

Bitcoin’in boğa sezonu için diğer göstergesini 9.000 dolar direnci olarak açıklamıştık. Bu direnç seviyesi kelimenin tam manasıyla paramparça oldu. Böylelikle güçlü bir boğa sezonu için iki temel seviye geçilmiş oldu.

Bu süreçten sonra Bitcoin’in güçlü bir boğa sezonuna girmeme ihtimali çok düşük gözüküyor. Çoğu analist ve uzmana göre Bitcoin yakında, görece ütopik rakamlara ulaşabilir. Ama henüz yeni çıkılan yükseliş trendinde, kontrollü olmakta fayda var.

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın