Nisan 2, 2020

Bitcoin’de Düşüş Gelebilir

Şubat ayının ortasından itibaren %40’tan fazla düşüş gösteren Bitcoin, hala düşüş eğilimi izliyor ve birkaç analiste göre ek kayıplar yaşayabilir.

CoinDesk verilerine göre, dijital para birimi bugün 6 Dolar’a seviyesine oldukça yaklaştı.

Bu nomtada, son 24 saat içinde kabaca %5 düştü. 14 Şubat’ta yaklaşık 10.600 Dolar’a ulaşan son yüksek seviyesinden yaklaşık %42 düşük seviyede.

Kripto para hedge fonu yöneticisi BitBull Capital’ın CEO’su Joe DiPasquale, “6.000 ile 6.200 dolar arasındaki bölge, son birkaç gündür fiyatı ayakta tutuyor” dedi.

Bununla birlikte DiPasquale,

“50 günlük hareketli ortalama 150 günlük hareketli ortalamanın altına düştüğü için 29 Mart’ta bir ölüm haçı (altın haç) oluştu.”

Sonuç olarak, yükseliş faktörleri Bitcoin fiyatını desteklemedikçe dijital para birimi kolayca ek kayıplara maruz kalabilir.

CryptoPatterns bülteninin yayıncısı Jon Pearlstone da düşüş eğilimi olduğunu gösterdi. Bitcoin’in ileride kayda değer kayıplar yaşayabileceğini vurguladı.

Dijital para birimi yakın vadede “7500 Dolar ve 8400 Dolar’a” düzelmedikçe, 5.000 Dolar’ı tekrar test edecek. Muhtemelen “son çöküşdeki seviyelerine geri düşecektir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.