Mayıs 7, 2022

Bitcoin’de Dev Tasfiye, 24 Saatte Yaşanan Kayıp Korkuttu!

Kripto para piyasaları tabiri caizse “kan banyosu” yaşandı ve on binlerce trader, pozisyonlarında çok büyük tasfiyeler yaşadı. Yaşanan kayıpların Bitcoin (BTC) tarafında yoğunlaşması ise şaşırtmadı.

Kripto para vadeli işlem ve bilgi platformu Coinglass’ten gelen verilere göre 5 Mayıs tarihinde 407,6 milyon doların üzerinde pozisyon tasfiye olurken, bu kadar büyük miktarın yalnızca 24 saatte gerçekleşmesi korkuttu.

Bu kayıplar arasında 340,30 milyon doların üzerinde değere sahip bir long pozisyon silindi. Aynı gün 67,3 milyon dolarlık kısa pozisyon tasfiye edildiğinden, kripto piyasalarının sürekli düşüşüne bahis yapanlar da bu oynaklıktan nasibini aldı.

Bitcoin tasfiye verisi

Kripto para piyasalarındaki düşüş devam ederken, Perşembe ile Cuma günü arasında yaşanan en büyük tasfiyelerin büyük kısmı Bitcoin (BTC) trader’larından geldi. Yalnızca 24 saat içersinde 72,7 milyon dolar değerinde 2000’den fazla BTC ve 39,53 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) tasfiye edildi.

Fitness uygulaması STEPN (GMT) ve ApeCoin (APE) trader’ları ise sırasıyla 7.36 milyon dolar ve 5.27 milyon dolarlık tasfiyelere tanık olduklarından, son zamanlarda büyük ralliler gören bir çift yeni altcoin katliamdan kurtulamadı.

tasfiye edilen altcoinler

Analitik firması Santiment de bu hafta yaşanan düzeltmenin Bitcoin için geçen yılki en büyük kapitülasyon olaylarından birini işaret ettiğini vurgulayarak çöküş ihtimali üzerinde durdu.

“Bitcoin, kayıpla gerçekleştirilen on-chain işlemlerin oranı açısından bir yıldan fazla bir süre içinde üçüncü en büyük kapitülasyon haftasını yaşıyor. BTC’nin bu metrik için bu kadar negatif olduğu son zaman, fiyatların sonraki 9 gün boyunca +%20 arttığı 16-22 Şubat tarihleriydi.”

bitcoin fiyat verisi

Santiment ayrıca, Bitcoin’in kripto piyasasının geri çekilmesi sırasında büyük miktarda zincirleme faaliyete tanık olduğunun da altını çizdi. Santiment’e göre ağda işlem yapan adres sayısı dün 1,17 milyondu.

Santiment Bitcoin

Bitcoin şu anda 36.074 dolardan yatay işlem görüyor ancak Çarşamba günü haftalık en yüksek seviyesi olan 39.874 dolardan %9.6 düşüş kaydetti. Ethereum ise şu anda 4 Mayıs’taki 2.955 dolarlık zirvesinden %8.7 düşüşle 2.699 doladan işlem görüyor. STEPN gün içinde %7,49 kayıpla 2,48 dolardan işlem görüyor. Bir hafta önce GMT yaklaşık 4 dolardan işlem görüyordu. ApeCoin 30 Nisan’da haftalık 24.8 dolara ulaştı, ancak keskin bir düzeltme yaptı ve 13.36 dolardan işlem görüyor.

Kripto para piyasalarındaki güncel durumu bu sayfadan izleyebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.