Bitcoin’de Dar Alanda Kısa Paslar

Bitcoin Türkiye saati ile 09:30’da 10.200 dolar civarında seyrediyor. Uzun süredir daralan bantta küçük hareketler ile devam eden Bitcoin, bu dar alan çıkabilmiş değil. Aşağıda 10.200 dolar noktasında bulunan destek, yukarı da ise 10.400 noktasında bulunan direnç Bitcoin’i bir hayli yormuş durumda. Bitcoin’in aşağı yönlü mü yoksa yukarı yönlü mü kırılma yapacağı merak konusu. Bu konulara dair bütün cevaplar ve detaylar haberimizde.

Bitcoin’de Dar Alanda Kısa Paslar

Bitcoin son altı günlük dilimde 10.400 dolar direncini kırabilmiş değil. Bu noktada bulunan savaşı sürerken aşağıda 10.200 dolar noktasından destek bulan Bitcoin, bu dar alanda kalmayı sürdürüyor. Bitcoin, bazı günlerde Asya seansında küçük düşüşler ile dönerken bazı seanslarda küçük yükselişler ile dönüyor. Ama ne şekilde dönerse dönsün Avrupa seansında kendini nötr pozisyona çekiyor Bitcoin. Hal böyle devam ederken uzmanlara göre kırılmanın şiddeti giderek artıyor. Beklenen kırılma, fiyat aynı noktadan baskılandıkça daha şiddetli olacak gibi görünüyor.

Bitcoin için yukarı yönlü bir kırılmanın ilk sinyalini, 10.400 dolar seviyesinin geçilmesi ile alabiliriz. Dün gece saatlerinde spekülatif bir atakla 10.600 dolara çıkan Bitcoin, ayni saat içinde tekrar yerine döndü. Bitcoin için ilk kritik direnç 10.400 dolar iken ikinci direnç seviyesi 10.700 dolar noktası olarak dikkat çekiyor.

Aşağı yönlü bir kırılma hareketinde ise ilk olarak psikolojik sınırın düşmesi gerekir. Daha sonra 9.800 dolar noktasında sağlam bir destek göze çarpıyor. Asıl önemli nokta ise 8.900 olarak dikkat çekiyor. Fiyatın bu seviyenin altına düşmesi halinde ise Bitcoin uzun bir ayı sezonuna girebilir…

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.