Bitcoin’de Büyük Bir Kırılma Yaşanabilir!

Bitcoin Türkiye saati ile 11:40’da 9.960 seviyesinde hareket ediyor. Hafta sonu yaşanan satış işlem, Bitcoin’i psikolojik sınırın altına düşürmüştü. Bitcoin’de satış işlemleri devam edecek mi, yoksa toparlanma mı başlayacak bütün ayrıntılar haberimizde…

Bakkt Etkisi

Aylardır beklenen Bakkt, işlemlerine bugün başladı. İlk işlem 10.115 dolarlık bir işlem oldu. Bakkt’ın Bitcoin fiziki vadeli işlemlerine başlaması elbette Bitcoin’i uzun vadede olumlu etkileyecek ama kısa vadede fiyatına getirdiği bir etki olmadı. Uzun zamandır beklenen Bakkt, Bitcoin’in fiyatında en ufak bir etki dahi yapmadı.

Bunun yanında Bitcoin’in volatilitesi düşüyor. Bu olayın iki farklı bakış açısı var. Bir taraftan volatilitenin düşmesi olumlu bir gelişmeyken diğer taraftan büyük bir kırılmanın habercisi olabilir. Uzun zamandır gelen sıkışma, bu kırılmanın da şiddetini arttırıyor. Vadeli işlemlerde de kısa vadeli pozisyonlarda bir sıkışma söz konusu.

Bu sıkışmalar bize gösteriyor ki Bitcoin Eylül ayı bitmeden büyük bir patlama yaşayabilir. Bu patlama olumlu veya olumsuz olabilir. Bizim beklentimiz kırılmanın yukarı yönlü yaşanacağı ama konu hakkında ki belirsizlik en üst seviyede diyebiliriz.

Bitcoin’in en büyük desteği 8.900 dolar seviyesi halen daha. Bu seviye ana bir destek noktası. Bu destek noktasının kaybedilmesi, büyük bir düşüşe sebebiyet verebilir. Yukarıda ise bir boğa sezonu için ilk geçilmesi gereken seviye 10.400 dolar direnci.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.