Bitcoin, Yeniden Kritik Direnç Seviyesinde!

0

Bitcoin, Türkiye saati ile 10:30’da 10.300 dolar civarında seyrediyor. Köprünün altından bir çok su akmasına rağmen halen aynı seviyede bulunan Bitcoin, yatırımcılarında endişe yaratmayı sürdürüyor. Çünkü Bitcoin’in uzun süre aynı direnç seviyesinde kalması, genelde kırılmanın aşağı yönlü olmasına sebebiyet veriyor. Bitcoin’de kırılma hangi yöne olacak? Kritik direnç ve destek noktaları neler? Bütün bu soruların cevabı haberimizde…

Teknik Veriler Olumlu

Bitcoin, neredeyse Eylül ayının başında beri aynı direnç seviyesinde. Bu kritik direnç seviyesi bir kaç kez geçilmesine rağmen gelen spekülatif satışlar, işlerin yeniden aynı noktaya gelmesini sağladı. Bitcoin yeniden 10.400 dolar direncinde ve baskının giderek artması endişeyi arttırıyor.

Aslına bakarsanız Eylül ayının başında beri Bitcoin’in volatilitesi düşük. Bu düşük volatilite Bitcoin için gayet olumlu. Çünkü Bitcoin’in her türlü yatırımcıya hitap edebilmesi için düşük volatiliteye ihtiyacı var.

Bitcoin’in teknik verileri olumlu yönde seyrediyor. Sadece teknik verilere bakarak 10.400 dolar kritik direncinin geçilmesi muhtemel. Aslında bu seviyenin geçilmesinde ki tek engel uzun süredir bu direnç seviyesinde kalması. Daha öncede dediğim gibi Bitcoin bu tip durumlarda çözülmeyi aşağı yönlü yapar.

Bitcoin’in önünde bulunan ana direnç seviyeleri 10.400, 10.700 ve 11.700 dolar seviyeleri. Destek noktaları ise 10.000, 9.700 ve 9.500 dolar seviyesi. Teknik veriler ise olumlu. Herhangi bir spekülatif atak olmazsa Bitcoin’in yukarı yönlü bir hareket yapması şu an için daha muhtemel gözüküyor. Yani kritik 10.400 dolar seviyesi muhtemelen geçilecek. Bunu, Bitcoin yatırımcısından daha çok isteyen altcoin yatırımcısı olabilir. Çünkü altcoinlerde bir yükselme yaşanmasının önündeki en büyük engel Bitcoin’in bu dirence takılı kalması…

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın