Bitcoin, Yeniden Kritik Direnç Seviyesinde!

Bitcoin, Türkiye saati ile 10:30’da 10.300 dolar civarında seyrediyor. Köprünün altından bir çok su akmasına rağmen halen aynı seviyede bulunan Bitcoin, yatırımcılarında endişe yaratmayı sürdürüyor. Çünkü Bitcoin’in uzun süre aynı direnç seviyesinde kalması, genelde kırılmanın aşağı yönlü olmasına sebebiyet veriyor. Bitcoin’de kırılma hangi yöne olacak? Kritik direnç ve destek noktaları neler? Bütün bu soruların cevabı haberimizde…

Teknik Veriler Olumlu

Bitcoin, neredeyse Eylül ayının başında beri aynı direnç seviyesinde. Bu kritik direnç seviyesi bir kaç kez geçilmesine rağmen gelen spekülatif satışlar, işlerin yeniden aynı noktaya gelmesini sağladı. Bitcoin yeniden 10.400 dolar direncinde ve baskının giderek artması endişeyi arttırıyor.

Aslına bakarsanız Eylül ayının başında beri Bitcoin’in volatilitesi düşük. Bu düşük volatilite Bitcoin için gayet olumlu. Çünkü Bitcoin’in her türlü yatırımcıya hitap edebilmesi için düşük volatiliteye ihtiyacı var.

Bitcoin’in teknik verileri olumlu yönde seyrediyor. Sadece teknik verilere bakarak 10.400 dolar kritik direncinin geçilmesi muhtemel. Aslında bu seviyenin geçilmesinde ki tek engel uzun süredir bu direnç seviyesinde kalması. Daha öncede dediğim gibi Bitcoin bu tip durumlarda çözülmeyi aşağı yönlü yapar.

Bitcoin’in önünde bulunan ana direnç seviyeleri 10.400, 10.700 ve 11.700 dolar seviyeleri. Destek noktaları ise 10.000, 9.700 ve 9.500 dolar seviyesi. Teknik veriler ise olumlu. Herhangi bir spekülatif atak olmazsa Bitcoin’in yukarı yönlü bir hareket yapması şu an için daha muhtemel gözüküyor. Yani kritik 10.400 dolar seviyesi muhtemelen geçilecek. Bunu, Bitcoin yatırımcısından daha çok isteyen altcoin yatırımcısı olabilir. Çünkü altcoinlerde bir yükselme yaşanmasının önündeki en büyük engel Bitcoin’in bu dirence takılı kalması…

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.