Bitcoin ve Black Friday Şenliği

Öncelikle “Bitcoin Black Friday Şenliği Nedir?” gelin bakalım.

ABD’de geleneksel olarak belirlenen Kara Cuma tatili, 1950 yılından günümüze kadar Noel alışveriş sezonunun ilk adımı olarak bilinen Şükran Günü’nden sonraki cuma gününe denk gelmektedir. “Kara Cuma” isminin işçilerin Şükran Günü’nün ertesi gününden itibaren dört günlük hafta sonunu güvence altına almasını sağlamak amacı ile bağdaştırıldığı söylenebilir.

Aslında isminin kökeni ne olursa olsun, hepimizin bildiği bir gerçek şu ki çoğu ülkede yılın en yoğun alışverişleri bu zamanlarda görünüyor. Asıl amaçlarından biri ise kripto para kullanımının daha net bir hale gelmesi olduğu belirleniyor.

Jon Holmquist tarafından, 2012 yılında bu akım Bitcoin kullanan kişilerin avantajlarını sergilemesine yardımcı olmak amacıyla başlatıldı. bitcoinblackfriday.com ortaya çıktığı zaman Holmquist, Btc kullanan müşterilerin kolayca ulaşabileceği malları için onlara özel fırsatlar sunmaya davet etti. Bu sayede daha fazla çalışan Bitcoin’i kabul etti ve daha fazla Bitcoin kullanıcısını ödemeler için teknolojinin gücünü göstermesi adına davetkar bir istek oluştu. İlk yıldan itibaren Black Friday’e neredeyse 300 kişi katıldı. Ve her geçen yıl katlanmaya devam etti.

Sonucunda ise Bitcoin Black Friday’ e yüzleri, binleri aşkın çalışan katıldı. Ancak 2017’den sonra bu denge bozuldu. Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak kullanımı, blok boyutları ve zincir içi işlem hızları konusunda daha büyük topluluk tartışmasıyla bir araya gelince başarısız oldu.

Günümüzde ise Bitcoin Black Friday’i geri getirme kararı aldı. Bunun ilk sebeplerinden biri ise; Lightning Network’ün evrimi ve yeni ödeme kartı ve işleme çözümlerinin ortaya çıkması dahil olmak üzere Bitcoin için ölçeklendirme ve ödemelerde önemli ilerleme göstermesiydi.

2020 yılında verilen bu karar, aldığımız bilgilere göre “Bitcoin Black Friday Geri Döndü” haberi şimdiden kullanıcıları ile bir araya geldi.

Bu sene 27 Kasım’da Bitcoin Black Friday sizlerle buluşacak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.