Ocak 5, 2020

Bitcoin ve Amerikan Futbolu

Russell Okung bir girişimci ve iş adamı ama onu en iyi Super Bowl şampiyonu olarak tanıyabilirsiniz. Okung, büyük bir Bitcoin yorumcusu ve hayranı. Blockchain teknolojisinin büyük bir meraklısı ama aynı zamanda BitcoinIs_’ın kurucusu olduğu için sadece orada durmuyor.

CoinDesk ile konuşan Okung, sektörden ve lider kripto para biriminin kendisi gibi sporcular için neden önemli olduğundan bahsetti.

“Son zamanlarda soyunma odasında “Bitcoin adamı ”oldum. Takım arkadaşlarım neden aniden Bitcoin adı verilen bu “sihirli internet parasına” bu kadar meraklı olduğumu merak ediyorlar. Gerçek şu ki, “Bana Bitcoin’le Öde” tweet’ini atmadan çok önce, sürekli mücadele, sonsuz çatışma ve sık umut yokluğu yüzünden giderek daha fazla yoruluyordum.”

Futbolcu, Bitcoin’in neden henüz kamuoyunda bilinmediğiyle ilgili konuştu.

Bitcoin, ekonomik güce doğrudan bir tehdittir. Aslında, Bitcoin’in ana akım bilincini tam olarak yakalayamamasının ana nedenlerinden biri, mevcut düzene doğrudan bir tehdit olmasıdır. Başka bir deyişle, şu anda dünyamızın sosyoekonomik hiyerarşisinin tepesinde oturanlar, Bitcoin’in kaçınılmaz başarısını kabul etmiyorlar. Tersine, küresel ekonomik çalkantı artmaya devam ettikçe, Dolar zayıflamaya devam ettikçe ve enflasyon daha önce hayal bile edilemeyen seviyelere ulaştıkça servetlerini önemli ölçüde azaltacak birçok insan var.

Kripto paraların fiyatındaki artış, genellikle ilgi artışını da beraberinde getiriyor. Okung gibi genel ilginin artmasına büyük kurumsal yatırımcılar da yardım etti. 2017’nin sonunda, kripto para birimini hiç duymamış insanların da pazara girdiğini gördük. Son iki yıl boyunca, kripto paralar istediğimizden daha az bir şekilde büyüdü, ancak kesinlikle dünyaya yayıldı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.